וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק אגוד: המעו"ף צפוי לשמור בתקופה הקרובה על יציבות ולהיסחר בטווח של 415-445 נקודות

אילן מוסנאים

10.6.2001 / 16:47

בבנק ממליצים על מניות ענפי המזון והבנקים ועל קנייה סלקטיווית במניות הטכנולוגיה; הדולר ינוע השבוע בטווח של 4.13-4.17 שקלים

כלכלני בנק אגוד מציינים בסקירתם השבועית כי בחודש האחרון התבסס השוק ברמות של 425 נקודות במעו"ף, וכי הוא צפוי לשמור על יציבות בתקופה הקרובה ולנוע בין 415 נקודות ל-445 נקודות.

באגוד מעריכים כי את הסיבה לעוצמה בשוק מספקים הרגיעה בנאסד"ק, שהתייצב ברמות של 2,100-2,300 נקודות, והירידה בתשואות האפיקים הסולידיים (הצמודים והבלתי צמודים) שצימצמה מאוד את פוטנציאל רווחי ההון שלהם.

מנגד, בבנק מציינים כי האירועים הבטחוניים הקשים והמשך המיתון בארץ עוצרים את המעו"ף מלחצות את רמת ההתנגדות המשמעותית של 445 הנקודות.

לאלו שמעוניינים להגדיל את הרכיב המנייתי בתיק ההשקעות שלהם, ממליצים באגוד על ענפי המזון (אסם , שופרסל , רבוע כחול נכסים ) ועל קניות סלקטיוויות במניות הטכנולוגיה (אודיוקודס ולנאופטיקס ).

בנוסף, ממליצים בבנק על דסק"ש , שהינה בעלת תיק השקעות בתחומי הטכנולוגיה ובעלת אחזקה ב"פרת מזומנים" דוגמת סלקום, שמהווה אפשרות השקעה מעניינת. בנוסף, ממליצים באגוד על השקעה במניות הבנקים הנסחרות קרוב לשווי ההון העצמי שלהם, ובעיקר באותן מניות בעלות מדיניות חלוקת דיווידנדים.

כלכלני אגוד מציינים כי הם ערים לחששות בנוגע לחשיפתם של הבנקים לענף הטכנולוגיה (בעיקר לחשיפתו של בנק הפועלים לכור ולאי.סי.איי ), אך להערכתם, אין בחשיפה זו בכדי להביא לפגיעה מהותית ברווחיות הבנקים בטווח הארוך.

לגבי המסחר בנאסד"ק, באגוד מעריכים כי המדד יוסיף לנוע בין 2,100 ל-2,300 נקודות, כאשר השוק יוסיף להגיב בעוצמה לפרסום התוצאות הכספיות של החברות לרבעון הראשון. פריצה של אחד הגבולות תהווה איתות לתנועה משמעותית בכיוון הפריצה.

באגוד מתייחסים גם למסחר במט"ח. הם מציינים שהדולר, למרות גל האירועים הבטחוניים הקשים הפוקד אותנו, המשיך לשמור על יציבות יחסית. בבנק סבורים כי המטבע האמריקאי ייסחר בשבוע הקרוב בטווח של 4.13-4.17 שקלים לדולר, ומציינים כי היציבות הנוכחית נובעת בין היתר מהמשך תנועת הון זר לארץ מחברות ישראליות גדולות כמו אמדוקס וחברת החשמל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully