וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מתגברות ירידות השערים בבורסה

הרצל לקס

18.5.2005 / 17:12

המעו"ף נחלש ב-1%. מכתשים אגן מאבדת 2.3%. כלל ביטוח מאבדת 0.7% שטראוס עלית עולה ב-1.2%. אלווריון מתקרבות להדחה מהמעו"ף


המסחר בשוק המניות מתנהל היום במגמה שלילית, והירידות של שלב הפתיחה מתגברות לאורך היום. המעו"ף נחלש ב-1% ל-672.4 נקודות, גם ת"א 100 מאבד 1% ל-691.66 נקודות, והתל טק נחלש ב-1.5%. המחזור מסתכם בכ-340 מיליון שקל.

אתמול הצליחו המדדים לכבוש רמת שיא חדשה של כמעט 680 נקודות במעו"ף, למרות פרסום נתוני הצמיחה לרבעון הראשון שלימדו על האטה ניכרת בקצב הצמיחה במשק, העומד עתה על שיעור של 2.9% לשנה, לעומת תחזיות צמיחה של קרוב ל-4%.

בשוק הסבירו את חוסר התגובה לנתונים בכך שהם כבר מגולמים בשוק לנוכח אינדיקטורים שהיו להאטה זו עוד קודם, וגם רוח גבית מוול סטריט מסייעת למגמה החיובית. יחד עם זאת, אמר הבוקר פעיל בשוק: "המניות לא נעשות זולות יותר. זה רק טבעי שיבוא מתישהו מימוש רווחים, ורמות המחיר הגבוהות בשוק מקשות על המשך גל עליות חזק".

את הירידות בשוק מובילות כעת מכתשים אגן, שנחלשת ב-2.3% ובזק, שיורדת ב-2%. שתי המניות הללו איבדו כ-4.5% מתחילת השבוע, כשאת הירידה במכתשים מלווה בהורדת המלצה מדויטשה בנק, עקב מחירה הגבוה (כעת היא נסחרת 5% מתחת לשיא). החולשה בבזק מביאה את שווי השוק שלה לכ-3.34 מיליארד דולר, ללא שינוי מול שווי השוק לפני 9 ימים אז נמכרה השליטה בחברה לקבוצת אייפקס-סבן. גם מניות הבנקים סובלות ממגמה שלילית. הפועלים מאבדת 1.3%, לקראת פרסום דו"חות הבנק מחר, לאומי יורדת 1% והמזרחי נחלשת ב-1.3%.

המסחר בתקופה האחרונה מתחיל להיות מושפע גם מזרם דו"חות הרבעון הראשון. אתמול היו אלו אורמת ואלביט מערכות שעלו בעקבות דו"חות טובים, והיום ממשיכות חברות מעו"ף כמו כלל ביטוח ושטראוס עלית (שתוציא את הדו"ח שלה בשעתיים הקרובות) לדווח על תוצאות הרבעון הראשון. כלל ביטוח דיווחה על זינוק של 70% ברווח ל-201 מיליון שקל, אולם היא נסחפת במגמה השלילית הכללית ומאבדת 0.6%. שטראוס עלית, שדיווחה על גידול של 10% ברווח הנקי שלה ברבעון, עולה כעת ב-1.2%, והיא בין המניות הבודדות בת"א 100 שרושמות כעת עליות שערים.

המניות הדואליות פתחו ברובן בפערים שליליים, למרות עלייה של 0.5% במדד הנאסד"ק. טבע פתחה בפער חיובי של 1.4%, והמניה מגיבה לכך בעלייה של 0.6%. פערים שליליים לוחצים את גיוון למטה ב-2.5%, אודיוקודס מאבדת 2.4%, ואלווריון נחלשת ב-1.5% למרות שפתחה בפער של אפס. הירידות הנמשכות בשוויין של גיוון ואלווריון מקרבות אותן להדחה מרשימת המעו"ף בעדכון הקרוב שיתבצע ביוני.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully