וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שמואל דנקנר משך מדור 308 אלף שקל ללא אישור

עומר שרביט

18.5.2005 / 14:58

דור תובעת את סוניה דנקנר ובנה מאיר על כספים שמשכו מהחברה - תפנה לבוררות להשיב 450 א' ש' שצבי מור פדה כימי חופשה

שמואל דנקנר מצטרף לרשימה המכובדת של בכירים ובעלי שליטה בדור כימיקלים, שקיבלו כספים שלא כשורה. כך עולה מדיווח של דור לבורסה, במסגרתו חויבה החברה לפרט לראשונה את שמות בעלי השליטה שצוינו בדו"ח הבודק החיצוני של החברה.

על פי הדו"ח, שמואל דנקנר משך מהחברה בלא אישור סכום של 308 אלף שקל, אותו הוא מסרב להחזיר. בנוסף, מתברר כי דור כימיקלים תובעת את סוניה דנקנר ובנה מאיר, על סכום של 163 אלף שקל אותו לקחו מהחברה בלא אישור.

לאחר שנאלץ להחזיר סכום של כחצי מיליון יורו ולהתפטר, מתברר עוד כי צבי מור משך כספים נוספים שלא כדין. מור נטל סכום של 450 אלף שקל על ידי פדיון עודף של ימי חופשה. לטענתו, הפדיון נעשה בהתאם לכללים הנהוגים בחברה. דור לא תוכל לבטל את ימי החופשה של מור באופן חד צדדי, ותיאלץ לפנות בעניין זה לבוררות.

אם כל זה לא מספיק, הרי שהדיווח חושף עוד כי העובדה שדור מתמהמהת בגביית החוב מכרמל כימיקלים צריכה להיחשב עסקת בעלי עניין. זאת, מכיוון שכרמל נמצאת בידי אחד מבעלי השליטה והיא לקוחה של דור. לפיכך, מדובר בעסקה עם בעל שליטה, אלא שעד כה החוב לא אושר כעסקה נגועה.

למנה אחרונה, מונה הדו"ח את שמותיהם של הדירקטורים שמינו דירקטורים חליפיים בחברה באמצעות מנגנון ייפוי כוח וללא קבלת אישורים מתאימים. שמואל, אברהם ז"ל, דני, יצחק ולאה דנקנר נהגו למנות, כאמור, דירקטורים חליפיים שיישבו במקומם בישיבות הדירקטוריון. באותו עניין מוזכר גם שמם של אביגדור קלנר ופרדי רובינסון.

דור כימיקלים טרם פירסמה את דו"חותיה הכספיים לשנת 2004, אף שעברו כבר למעלה מחודש וחצי ימים מהמועד האחרון לפרסום הדו"חות. החברה הוכנסה בינתיים לרשימת השימור בבורסה. העיכוב בפרסום הדו"חות נובע מנטילה כפויה של החזקתה של דור בטריאופן על ידי הבנקים המממנים, סמוך לסוף מארס 2005.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully