וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קווים זכתה במכרז התחבורה הציבורית בפתח תקווה ובראש העין

שרון קדמי

18.5.2005 / 16:52

חברת ההסעות קווים משותפת לחברת האוטובוסים הורן את ליבוביץ ויבואנית הרכב מאיר; המכרז, שפורסם במסגרת הרפורמה אשר מנהיג משרד התחבורה בתחבורה הציבורית, כולל 50 קווים עירוניים ואזורייםחברת ההסעות קווים, המשותפת לחברת האוטובוסים הורן את ליבוביץ ויבואנית הרכב מאיר, זכתה היום במכרז של משרד התחבורה להפעלת קווי התחבורה הציבורית בפתח תקווה ובראש העין.המכרז, שפורסם במסגרת הרפורמה אשר מנהיג משרד התחבורה בתחבורה הציבורית, כולל 50 קווים עירוניים ואזוריים, מתוכם 28 קווים עירוניים בפתח תקווה המופעלים כיום על ידי חברת דן. קווים אלה מהווים כ-8% מנפח הפעילות של חברת דן בתחבורה הציבורית.כחלק מיישום החלטת הממשלה משנת 1997, לפתיחת ענף התחבורה הציבורית באוטובוסים לתחרות - ענף שנשלט עד אז כמעט באופן מוחלט על ידי חברות אגד ודן - ובמטרה להביא להוזלת המחירים ולשיפור השירות, הוציא משרד התחבורה מכרזים לקבלת רישיונות להפעלת קווי שירות בתחבורה הציבורית באזורים שונים בארץ, המכונים אשכולות.

הליך בחירת הזוכים לאשכולות השונים התבצע בשני שלבים: בשלב הראשון נערך מכרז מיון מוקדם (Pre-Qualification), בו נבחנה עמידתם של המציעים בתנאי המכרז ונבחרו המציעים הכשירים לגשת למכרזים השונים שנערכו לאשכולות השונים ברחבי הארץ. בשלב השני פורסמו המכרזים המפורטים לאשכולות השונים, בהם הורשו להשתתף רק המציעים שהוכרו ככשירים במכרז המיון המוקדם.

בפברואר 2003 פירסם משרד התחבורה את המכרז למיון המוקדם, ובאותה שנה קבעה ועדת המכרזים את כשירותם של שמונה מועמדים להתמודד במכרזים להפעלת קווי האוטובוסים באשכולות השונים, בהם גם קווים.לדברי שר התחבורה, מאיר שטרית, חברת קווים תפעיל מערך קווים חדש בפתח תקווה, שנועד לשפר את השירות לנוסעים. מדובר, בין השאר, בהוספת קווים עירוניים, שינוי במסלולי הקווים ותוספת משמעותית של תדירויות בקווים העירוניים והאזוריים.אשכול פתח תקווה הוא אשכול הקווים השלישי שבו זוכה חברת קווים, במסגרת הרפורמה בתחבורה הציבורית, לאחר שלפני כשנה, החלה החברה להפעיל את קווי התחבורה הציבורית באזור בקעת אונו, עפולה ועמק בית שאן.במכרז על אשכול קווי פתח תקווה התמודדו בנוסף לחברת קווים, ארבע קבוצות נוספות: סופרבוס, מטרודן, קונקס ואגד תשתית.שטרית מסר עוד, כי עד כה הוצאו לתחרות יותר מ-400 קווים בתחבורה הציבורית, בכל רחבי הארץ. קווים אלה מהווים כ-13.5% מנפח הפעילות של קואופרטיב אגד וכ-16% מהפעילות של חברת דן בתחבורה הציבורית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully