וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים מעלה את מחיר היעד למניית ריטליקס ל-77.8 שקל - גבוה ממחיר השוק ב-25%

גולן פרידנפלד

11.6.2001 / 21:27

מותיר המלצת "קנייה" למניה; להערכת הבנק, עתיד מיזם האינטרנט של החברה בארץ להניב הכנסות כבר ברבעון הרביעי

בנק הפועלים מעניק המלצת "קנייה בסיכון גבוה" למניית ריטליקס ומציב לה מחיר יעד של 77.8 שקל - גבוה ממחיר השוק בכ-25%. להערכתו של האנליסט משה מושקוביץ, החברה מציגה שקיפות גבוהה יחסית, שבאה לידי ביטוי בצבר הזמנות גבוה, לפיו ניתן לחזות קצב צמיחה של למעלה מ-50% הן בשנת 2001 והן בשנת 2002. רוב הכנסות החברה נובעות עדיין משווקיה הוותיקים (ארה"ב, ישראל ואנגליה) כאשר נתח ההכנסות בחצי הכדור הדרומי ממשיך לגדול, בעיקר באוסטרליה ובדרום אפריקה.

מוצריה של ריטליקס בתחום פעילותה המסורתי (פתרונות תוכנה כלל מערכתיים אשר מאפשרים לארגונים קמעוניים כמו סופרמרקטים להגיב במהירות לתנאי שווקים תחרותיים ולשינויים בהעדפות ובמאפייני הצריכה של הלקוחות) מאופיינים במחירים גבוהים יחסית, כך שרשתות קטנות אינן יכולות לעמוד בהם. פרויקט ה-ASP של החברה בא לפתור מכשול זה על ידי בניית מערכת ניהול ושליטה בחנויות קמעוניות, הניתנת להפעלה דרך האינטרנט בעלות סמלית בלבד.

להערכתו של מושקוביץ, פעילות האינטרנט של החברה, בה השקיעה עד כה כ-10 מיליון דולר, תחל להניב הכנסות החל מהרבעון הרביעי של השנה, בעיקר מפעילות המיזם בארץ.

כיום מתנהלים מספר פיילוטים עם חברות המזון הגדולות, במסגרתם נבדקת אפקטיוויות המערכת מול כ-500 קמעונאים, המהווים 27% משוק המזון הפרטי עם מחזור של 850 מיליון דולר. בשלב הבא, להערכתו של האנליסט, תחל החברה לגבות מספקיות המזון 1% מהיקפה הכספי של כל הזמנת סחורה שתגיע לחברות המזון מהקמעונאיות הקטנות דרך מערכותיה.

רכישת חברת טריידנט (המקושרת ל-150 ספקיות מזון) על ידי החברה הבת של ריטליקס תאפשר לה ליישם יכולות של העברת מסמכים אלקטרוניים (חשבוניות, קבלות, הזמנות וכו'), שמשמשות כיום את רשתות השיווק הגדולות בארץ ואת הספקיות שלהן, גם מול הקמעונאיות הקטנות על גבי האינטרנט.

האנליסט סבור כי מיזם האינטרנט בארה"ב, המקביל לזה שמנוהל בארץ, עדיין צריך לרקום עור וגידים, מאחר שמחוברות אליו כיום כ-50 חנויות בלבד, אולם להערכתו, שוק זה הוא בעל פוטנציאל רב.

תחום התוכנות לחנויות ולסופרמרקטים מתפתח וגדל כתוצאה מתהליכי התייעלות ומחשוב שעוברות הרשתות בעולם, כאשר 15 רשתות המזון הגדולות, הנקראות Tier 1, כוללות 30 אלף חנויות היוצרות לריטליקס ולמתחרותיה שוק פוטנציאלי של 900 מיליון דולר.

להערכתו של האנליסט, זהו רק עניין של זמן עד שמרבית הרשתות תאלצנה לשדרג את המערכות שלהן על מנת להתמודד עם התחרות הגוברת בענף. בקטגוריה זו מוכרת ריטליקס לחברת Albertsons, לה היא מתקינה כ-100 סניפים ברבעון.

מושקוביץ מעריך את פעילותה המסורתית של ריטליקס בשווי של 204 מיליון דולר, בהתבסס על מכפיל רווח 17 ותחזית לרווח של 11.8 מיליון דולר בשנת 2001 ללא הוצאות והכנסות מיזמי האינטרנט.

מיזם האינטרנט בארץ, בו מחזיקה החברה בשיעור של 59%, מוערך על ידי מושקוביץ בכ-20 מיליון דולר, ומיזם האינטרנט בארה"ב מוערך על ידו ב-8.5 מיליון דולר, בהתבסס על הערכת עלויות ההשקעה עד כה.

שוויה הכלכלי הכולל של ריטליקס, להערכתו של מושקוביץ, מסתכם ב-224.3 מיליון שקל, והוא מאמין כי השווי של המיזמים הוא שמרני, ולאחר שיוכיחו את עצמם - השווי יעלה.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully