וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

איתן רוב: שוק ההון בשל להעלאת שיעור המס

19.5.2005 / 13:34

ראש אגף המסים: "אני מניח כי העלאת המס על רווחי הון בבורסה תיכנס לתוקף בחודשים הקרובים ולדעתי המהלך יועיל לשוק"

איתן רוב, ראש אגף המסים, השתתף בפאנל "שווקים פיננסיים מקומיים" בכנס שוק ההון של TheMarker שנערך היום. רוב אמר כי "שיעור המס על שוק ההון הוא הנמוך ביותר בעולם - אנו צריכים להעלות אותו. שיעור המס יהיה ברמה של 18%-22% - שוק ההון מספיק בשל לכך. אני מניח כי העלאת המס על רווחי הון בבורסה תיכנס לתוקף במשך החודשים הקרובים ולדעתי המהלך יועיל לשוק. אפשר להסתכל אחורה גם ולראות כי בסך הכל כניסת המס לבורסה לא מנעה עליות. אני מניח כי זו תהיה העלאת המס האחרונה".

שלמה מעוז, כלכלן ראשי באקסלנס נשואה, אמר בתגובה לדברי רוב: "צריך להפחית את המס על שכבות הביניים. הפחתת המס ליחידים היא השלב הראשון, ולאחר מכן - הורדת מס החברות".

איתן רוב ענה לכך: "צריכים למצוא את האיזון בין הפחתת מס החברות לבין הפחתת המס לשכבות הבינוניות. החשיבות של הפחתת המס על השכבות הבינוניות נמוכה יותר".

דני ברק, מנכ"ל לידר, אמר בפאנל כי "סה"כ זה טוב שיש ריבוי הנפקות - זה מגוון את התיק ואת הסיכון. אני חושב שכדאי להשקיע גם באיגרות חוב לא מדורגות - במצב של תשואות נמוכות אנו נוהגים כפי שקיים בעולם ולא משקיעים רק באג"ח מדורגות". ברק מעריך כי התשואות הקונצרניות והאג"ח ימשיכו לרדת ושוק המניות ימשיך לעלות.

שלמה מעוז, כלכלן ראשי באקסלנס נשואה, טוען כי אין שום סיבה שמשקיעים לא ישקיעו באג"ח בחו"ל: "כרגע משקיעים בארץ לא הפנימו את המצב של השקעות בחו"ל - יש סכנה בהשקעה באג"ח לא מדורגות. אם תישאר היציבות, השוק ימשיך ויעלה. שוק האג"ח דווקא יסבול מחולשה בשל עליית התשואות בארה"ב".

גבי פישמן מתמיר פישמן אמר כי הוא אינורואה את המשקיעים מוציאים החוצה כסף בשוק האג"ח, כך שהוא ישמור על יציבות. גם פישמן מצטרף להערכות האופטימיות: "שרק המניות ימשיך ויטפס - הכיוון עדיין חיובי".

דני קולר, מנהל אגף ניהול נכסים והתחייבויות בבנק הפועלים: "עליית תשואות בארה"ב תוביל לעליית תשואות גם אצלנו - וייתכן גם דרך פיחות של השקל אל מול הדולר".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully