וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מס הכנסה לא צפוי לאשר מראש את מודל המיסוי לקו-אופ

הארץ

11.6.2001 / 10:45

הוועד הממונה באגודה ביקש שיעור מס של 12% על מכירת הנכסים

נציבות מס הכנסה לא תיתן אישור מראש (פרה-רולינג) לבקשת הוועד הממונה בקו-אופ בעניין שיעור המס האפקטיווי על מכירת נכסי האגודה. לפי המסלול שהתווה הוועד, בתנאים מסוימים, שעליהם יוסכם מראש, שיעור המס האפקטיווי על מכירת הנכסים יהיה כ-10%.

הוועד הממונה המליץ על מסלול מהיר לפתרון פרשת הקו-אופ בתגובה שהגיש לבג"ץ במאי. לפי הצעת הוועד, יימכרו כל נכסי האגודה והכספים שיתקבלו ממכירתם יחולקו מיידית. עוד הוצע לשמור את כספם של חברים לא מאותרים בקרן למשך כמה שנים.

בתגובה שהוגשה לבג"ץ טען הוועד, כי הקים צוות מקצועי לבחינת סוגיית המיסוי בעיסקה. לדברי הוועד, הצוות יצר מודל שעשוי להביא לחיסכון של עשרות מליוני שקלים בסכום המס הכולל. בתגובה שהוגשה לבג"ץ טען הוועד, כי הקים צוות מקצועי לבחינת סוגיית המיסוי בעיסקה. לפי המודל, חברי האגודה יקבלו את כספם לאחר ניכוי מס בשיעור כולל של 12%.

מתגובת הוועד הממונה עולה כי רשויות המס דחו כמה מהנחות היסוד של חוות הדעת בענייני מיסוי, שהוגשה בשעתו לוועדת וינוגרד. עוד עולה מהתגובה, כי מומחי המס הנוכחיים של הוועד סבורים כי ניתן יהיה לקבל אישור בתוך תקופה קצרה.

ככל הנראה, המחלקה המקצועית בנציבות מעדיפה שההחלטה על מיסוי העסקה תיעשה על ידי בג"ץ. אם יוחלט בבג"ץ להורות לרשם האגודות על שינוי סיווג האגודה לאגודה לשירותים - יוכלו בעלי מניותיה ליהנות מפטור ממס.

כמו כן, נראה כי מומחי המיסוי מטעם הוועד ביקשו ממס הכנסה ששיעור המס האפקטיווי המקסימלי ברמת התאגיד והיחיד, יהיה 10%. בנציבות מס הכנסה חשבו שמדובר במדרגת מס נמוכה מדי.

ח"כ ויצמן שירי (עבודה) הגיש שלשום הצעה דחופה לסדר היום של הכנסת בעניין פעילות רשם האגודות והוועד הממונה של הקו-אופ. ח"כ שירי טען לאי סדרים בפעילותו של הוועד הממונה ושל חברו, עו"ד ליפא מאיר, הגובה שכר טירחה גבוה מידי חודש עבור ייעוץ משפטי לאגודה. "הפעילות נעשית על חשבונם של חברי האגודה, שרובם קשישים שאינם יכולים ליהנות ממניותיהם", טען שירי.

יוזמתו של אורי עמית, לשעבר מראשי הקו-אופ, לפעול לקיום בחירות חדשות למוסדות האגודה בפיקוח חיצוני - ספגה אתמול ביקורת מצד חברי ועד הפעולה הארצי של בעלי המניות. לדברי נציג הוועד, אליעזר שמעוני, יש לפעול לזירוז הליכי המכירה של נכסי האגודה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully