וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בזק עשויה להפסיק לחלוטין הזרמת המזומן ל-YES אם הממשלה לא תאפשר לה להגדיל את החשיפה

גיא הדס

12.6.2001 / 13:07

כך אמר ל-TheMarker.com בכיר בבזק; בזק ביקשה להגדיל השקעתה עד 240 מיליון דולר, אולם רשות החברות הממשלתיות מתנגדת לכך

"אם ועדת השרים לענייני הפרטה תקבל את דעתה של רשות החברות הממשלתיות ולא תאשר לחברת בזק להגדיל חשיפתה בחברת הלוויין YES, עשויה בזק להפסיק את מימון החברה באופן מוחלט", כך אמר ל-TheMarker.com בכיר בבזק. לחברה מאושר נכון להיום להשקיע ביס בהיקף של 400 מיליון דולר כפול אחוזי אחזקת בזק בחברת הלוויין. מכיוון שלבזק 30% ממניות יס, מותר לה להשקיע רק 120 מיליון דולר נכון להיום.

אולם, בזק ביקשה מרשות החברות לבצע שני שינויים בהחלטתה. הראשון - להגדיל את ההזרמה ב-40 מיליון דולר, והשני - לבטל את ההתניה בין גודל האחזקה בפועל של בזק ביס לבין הזרמת הכספים כך שתוכל להשקיע כאילו היא מחזיקה ב-50% ממניות החברה. למעשה, בזק מבקשת אישור להזרים ליס עד 240 מיליון דולר.

אבל, מנהל רשות החברות הממשלתיות, ירון יעקובס, מתנגד לביטול ההתניה הקושרת את גודל ההשקעה בגודל האחזקה. מנגד, תומך יעקובס בבקשה להגדיל את ההשקעה ב-40 מיליון דולר. אם תתקבל המלצתו של יעקובס בוועדת השרים לענייני הפרטה שמתכנסת מחר, תוכל בזק להזרים עד 160 מיליון דולר ליס.

הבכיר הוסיף כי מכיוון שגורמים אחרים לא מוכנים להשקיע ב-YES ובזק מוגבלת בהשקעתה, צפויה חברת הלוויין להתמוטט עקב מחסור במזומנים. "אם כך הדבר, אין לנו כל סיבה להמשיך להשקיע ביס, וכבר עכשיו נצטרך להחליט אם להמשיך להזרים כסף. הדבר דומה לקבלן הבונה בניין שעלותו מיליון דולר. הוא השקיע עד כה 300 אלף דולר ופתאום אומרים לו שמותר לו להשקיע בסך הכל 600 אלף דולר. עכשיו הוא יודע שאין לו סיכוי לסיים את הבנייה, ולכן הוא יפסיק מיד להזרים כספים ולא יחכה עד שיגיע למגבלה של 600 אלף דולר", אמר אותו בכיר.

עוד טוען הבכיר כי גם אם בסופו של דבר יינתן לבזק האישור להגדיל את חשיפתה כפי שהיא מעוניינת, אולם אישור זה יוגבל בדרישה כי תגדיל את אחזקתה תוך 4 חודשים - אזי האולטימטום בזמן ייאלץ אותה להגיע להסכם דילול המוסכם על בעלי המניות האחרים, שהוא בהכרח פחות טוב לבזק. "אם לא ייכפה עלינו טווח זמן - נוכל לבצע דילול שיהיה נוח יותר לבזק", אמר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully