וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

איתוראן לא עוצרת: הרווח עלה ב-51% ל-14.4 מ' שקל

נתן שבע

22.5.2005 / 15:11

החברה צופה, כי למעט איתוראן תקשורת סלולרית, בשאר חברות הקבוצה יימשכו מגמות הצמיחה והגידול ברווח הנקי

, העוסקת באיתור ובמיגון כלי רכב, לא עוצרת. הכנסות החברה ברבעון הראשון עלו ב-25% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב-96 מיליון שקל, בדומה לרבעון הקודם. הזינוק העיקרי בהכנסות חל שוב במכירות, בהתקנות ובעמלות. ההכנסות טיפסו ב-43% ל-53.3 מיליון שקל. ההכנסות מדמי ניהול עלו ב-7%, ל-42.6 מיליון שקל. בשורה התחתונה רושמת החברה רווח נקי של 14.4 מיליון שקל - 51% יותר מהרבעון המקביל.

החברה מציינת, כי בישראל הצליחה החברה להגדיל את מספר לקוחותיה בתחום האיתור, בתחום ניהול ציי הרכב ובתחומי הערך המוסף של החברה. בברזיל הציגה החברה ירידה במכירות בחודשים ינואר-פברואר, לעומת המכירות ברבעון הרביעי של 2004, זאת בשל חופשת הקיץ וחגיגות הקרנבל. המכירות היו בדומה לציפיותיה של החברה. בחודש מארס חזרה החברה הבת לרמת מכירות זהה לממוצע החודשי של הרבעון האחרון ב-2004.

החברה החלה בהרחבת תשתיות בריו דה ז'נרו והיא מעריכה כי הדבר יגרום לגידול בהוצאות התפעול של החברה הבת בברזיל אך לא לגידול משמעותי. להערכת החברה, פעילות ההרחבה תסתיים לקראת סוף שנת 2005 ולאחר מספר חודשי הפעלה, תעבור לרווחיות. בסוף שנת 2006 תהיה השפעה מהותית במכירות וברווח התפעולי, לאחר הוספת המערכת החדשה.

בארה"ב רואה החברה צמיחה מעבר לציפיות במיוחד במערכות ה-GPRS, ולהערכתה, הפוטנציאל הגלום במערכות ניהול ציי רכב גדול מאוד. בעקבות זאת החליטה החברה להגדיל מהותית את הוצאות התפעול והשיווק בארה"ב.

הרווח הגולמי של החברה עלה ב-11% ל-41.5 מיליון שקל, ושיעורו מכלל המכירות היווה 43%, לעומת כ-48% ברבעון המקביל. לצד עלייה של 18% בהכנסות ל-20.5 מיליון שקל, טיפס לו הרווח התפעולי ל-21 מיליון שקל. הוצאות המימון של החברה קטנו לכמיליון שקל לעומת כ-3.8 מיליון שקל ברבעון המקביל, בשל הסבת מרבית ההלוואות הדולריות להלוואות שקליות במאי אשתקד, וקיטון בהלוואות החברה לבנקים.

פעילותה השוטפת של החברה ייצרה לה תזרים מזומנים מפעילות שוטפת של 15 מיליון שקל - בדומה לרבעון המקביל, ובקופתה מזומנים ושווי מזומנים של 26.4 מיליון שקל. הונה העצמי של החברה הסתכם ב-115.8 מיליון שקל והיווה כ-40% מהמאזן.

במהלך הרבעון הראשון סיימה החברה הבת איתוראן תקשורת סלולרית, את התקשרותה עם פרטנר. הפסקת ההתקשרות תביא לגריעה של כ-25 מיליון שקל מהכנסות החברה בשנת 2005. החברה צופה כי למעט איתוראן תקשורת סלולרית, בשאר חברות הקבוצה מגמות הצמיחה, הגידול ברווח מפעולות רגילות והגידול ברווח הנקי, יימשכו מדי רבעון, במהלך 2005.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully