וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: המעו"ף איבד 0.8%

נתן שבע

23.5.2005 / 17:05

הפועלים ולאומי ירדו ב-2%. דסק"ש השילה 1.5%. בזק איבדה 2.7%. ירידות שערים בשוק הסולידי - השחרים והגלילים איבדו עד 0.6%

המגמה השלילית שליוותה את המסחר בימים האחרונים נרשמה גם היום. יום המסחר נפתח בירידות קלות שהלכו והתחזקו לקראת שעות הצהריים והמדדים המובילים איבדו עד 0.8% משעריהם. מדד המעו"ף איבד 0.8% לרמה של 662.52 נקודות; מדד תל אביב 100 ירד בשיעור דומה לרמה של 681.26 נקודות מדד התל טק השיל 0.6%. מחזור המסחר היה יחסית גבוה והסתכם בכ-780 מיליון שקל.

ברקע משפיעה על המסחר השבוע גם הפקיעה על מדד המעו"ף, כשבד בבד שטף הדו"חות הכספיים נמשך. בנק ישראל הותיר את גובה הריבית במשק כצפוי ברמה של 3.5%.

בשוק הסולידי נרשמו גם כן ירידות שערים. האג"ח השקליות מסוג שחר איבדו 0.6% משעריהן ואילו הגלילים הצמודים הארוכים ירדו בשיעור דומה. עוד בשוק הסולידי ריכזה השחרית, אג"ח סטרקצ'ר של פאי פיננסים, ביומה הראשון בבורסה, מחזור של כ-140 מיליון שקל וטיפסה כ-0.6%.

"אנחנו בדרך ארוכה של מימוש", אמר הבוקר פעיל בכיר בגוף מוסדי גדול. "עיקר הירידות אתמול להערכתי מיוחסות לאכזבה מהתוכנית הכלכלית. הצפי היה לרפורמה שתתחיל מייד, אבל מאידך הרפורמה תתחיל ב-2006 ותכלול גם העלאת מסים לשכבות הביניים והעלאת המס על הבורסה. בנוסף, סביר שאנו מתקרבים לכלכלת בחירות בשנה הבאה, ועתיד יתר התוכנית שתבוצע בעוד מספר שנים לוט בערפל", מציין אותו פעיל. "השוק התאכזב מהרפורמה, ולכן הוא מתומחר בתמחור יתר ובעקבותיו הירידות", מסכם הפעיל.

גלעד שמעוני, אנליסט ראשי מאקסלנס נשואה, דווקא מאוד מרוצה מהתוכנית הכלכלית, ומאמין כי היא תשפיע על המשק לטווח ארוך: "העלאת המסים בשכבות הביניים והורדת המסים בשכבות הנמוכות משמשות לעידוד הצמיחה ולא לכיסוי גרעונות הממשלה. בנוסף, המשך הרפורמות והקטנת החוב הממשלתי הם שיובילו לצמיחה. הטרנד החיובי עדיין כאן, וכל שינוי הוא בבחינת רעש לבן. המחירים עדיין נוחים ואני רואה בירידות אלה רק תיקון טכני. אנחנו אפילו לא בתחילת המהלך החיובי - אם אכן אנחנו נצמח בשיעורים של 4.5% כפי שצופה נתניהו", הוא מסכם. "דווקא מה שעשוי להעיב על שוק המניות הוא התשואות הנמוכות בשחרים, שעשויים לסבול מירידות שערים עם עליית התשואות בארה"ב", מוסיף שמעוני.

אלביט הדמיה, שנסחרה במרבית שעות היום בעליות לאחר זינוק של 3.2% אתמול, התממשה היום בירידה של 0.2%. העליות במניה אתמול יוחסו למכירת תשעה מרכזים מסחריים בצ'כיה ובפולין, שיניבו לה רווח הון של כחצי מיליארד שקל.

מניות הכימיה מכתשים אגן וכי"ל, שאיבדו אתמול יותר מ-1%, נסחרות היום במגמה מעורבת - מכתשים אגן ירדה עוד 0.4% ואילו כי"ל עלתה 0.9%.

טבע, שסבלה אתמול אף היא מלחץ שלילי בשל צו מניעה זמני שקיבלה לשיווק תרופה שאת האישור לשיווקה קיבלה בסוף השבוע, חזרה לעליות היום של 0.5%.

מניית הבנקים הגדולים ריכזו היום את המחזורים הגבוהים בשוק והובילו את ירידות השערים. הפועלים ממשיכה לאבד גובה למרות רווחי השיא שעליהם דיווח הבנק בסוף השבוע, ולמרות הדיווידנד הגדול. המניה איבדה עוד 1.5% במחזור הגבוה בשוק - 88 מיליון שקל - והשלימה ירידה של 3% בשלושת ימי המסחר האחרונים מאז פרסום הדו"ח. לאומי ירדה 2.4% וריכזה את המחזור השני בגודלו -55 מיליון שקל.

דסק"ש איבדה 1.5%. החברה דיווחה בשעות הצהריים על רווח נקי של 55 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2005 -נמוך ב-80% מהרווח ברבעון המקביל.

קבלת פנים צוננת לנטוויז'ן ביום המסחר הראשון בבורסה. למשקיעים בהנפקה נוצר הפסד "על הנייר" של כ-7.5% על החבילה.

מטאלינק זינקה ב-9.3% בעקבות הידיעה כי החברה השיקה שבב חדש המאפשר העברה של שידורי וידיאו אלחוטיים בפס רחב. גודל השוק שאליו מיועד השבב נאמד בכ-2 מיליארד דולר בשנה. עוד בלטה היום מניית בזק, שירדה ב-2.7%. כור לעומתה בלטה לחיוב והוסיפה 1.9%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully