וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יאיר פודים: השוק רווי וקשה יותר מבעבר והמשקיעים המוסדיים בוחנים בצורה יסודית יותר את ההנפקות

טל לוי

23.5.2005 / 19:59

למרות זאת, השלימה היום קבוצת שרפ"ק את השלב המוסדי בהנפקת SFK ולידר אחזקות; גייסה סכום כולל של 100 מיליון שקלקבוצת שרם, פודים וקלנר (שרפ"ק), השלימה היום את השלב המוסדי בהנפקות SFK ולידר אחזקות. כל אחד מהגיוסים הניב כ-50 מיליון שקל, באמצעות אג"ח סטרייט וכתבי אופציה. בסך הכל, מדובר בגיוס של 80% מתוך הסכום המלא, העומד על 63 מיליון שקל עבור כל הנפקה. שאר הכסף צפוי להגיע בשלב הציבורי, שייערך תוך 10-7 ימים.טווח הריבית בהנפקת SFK נע בין 4.8%-4% והוא נסגר על 4.7%, המשקפים תשואה של 5.7% למשקיע (כולל אופציות). במכרז השתתפו 50 משקיעים מוסדיים והוא זכה לביקושים בסך 79 מיליון שקל.
טווח הריבית בהנפקת לידר נע בין 3% ל-4%, והוא נסגר על 3.9%, המשקפים תשואה למשקיע של 5.4% (כולל האופציות). במכרז השתתפו 60 משקיעים מוסדיים והוא זכה לביקושים בגובה 102 מיליון שקל.
את ההנפקות מובילה לידר הנפקות, יחד עם כלל פיננסים, אלטשולר שחם, אייפקס ופ.ר חקר שוקי הון.מנכ"ל לידר, יאיר פודים (המחזיק בכ-10% משרפ"ק), ציין כי למרות שהשוק קשה יותר, נסגרו המכרזים בפחות מהריבית המקסימלית. "השוק יותר קשה מבעבר", אמר פודים, "המשקיעים המוסדיים בוחנים בצורה יסודית יותר את ההנפקות. הם שרויים בלחץ גדול יותר ורואים זאת גם במספר הנפקות שהתבטלו. אחת הסיבות לקושי היא שהשוק רווי והעיתונים מלאים בכתבות בנושא, אשר מורידות את 'מצב הרוח הפיננסי הלאומי'. עם זאת, זכו ההנפקות שלנו היום להשתתפות של עשרות משקיעים מוסדיים ונראה כי הם עדיין מאמינים בחברות".קבוצת שרם, פודים, קלנר, עוסקת במישרין ובאמצעות חברות בנות, בהשקעות בתחומי שוק ההון, תעשייה, תקשורת, טכנולוגיה, נדל"ן ותשתית, וכן סחר ושירותים. הקבוצה סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם רווח נקי של 45 מיליון שקל ברבעון, לעומת 12 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully