וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הכנסת אישרה בקריאה ראשונה חלוקת מניות לאומי לציבור; נתניהו: החוק יופעל אם מכירת הבנק לגוף פרטי לא תצלח

צבי זרחיה

23.5.2005 / 20:03

שר האוצר: יש להוציא את הבעלות של הבנקים מידי הממשלה כדי להגדיל את התחרות בבנקאות; "הנחישות למכור את בנק לאומי גרמה להתעניינות של גופים פרטיים המזהים את ההזדמנות""נחלק לציבור מניות של לאומי אם אפיקים אחרים למכירת מניות המדינה בבנק לא יצלחו" - כך אמר היום שר האוצר, בנימין נתניהו, בעת שהציג בכנסת את הצעת החוק לחלוקת מניות המדינה בבנק לאומי לציבור. המליאה אישרה את הצעת החוק בקריאה ראשונה. בעד הצעת החוק הצביעו 24 חברי כנסת, לעומת שישה שהתנגדו."הנחישות למכור את בנק לאומי גרמה להתעניינות של גופים פרטיים המזהים את ההזדמנות", אמר נתניהו. "אם לא נמצא מועמדים פוטנציאליים לרכישת מניות הממשלה בבנק נממש את החוק ונחלק מניות לציבור".שר האוצר הוסיף כי יש להוציא את הבעלות של הבנקים מידי הממשלה כדי להגדיל את התחרות בבנקאות: "צריך שיהיו בנקים פרטיים שיתחרו זה בזה על כיסו של האזרח. כיום מחיר האוברדרפט גבוה ומחיר האשראי לעסקים הקטנים גבוה והדבר מצדיק שינוי".הזכאות לקבלת המניות תינתן לאזרח ישראלי שמלאו לו 18 שנה. בסך הכל יחולקו 25%-20% מהון המניות של הבנק בשווי כולל של 4.5-3.5 מיליארד שקל. שווי ההטבה ליחיד יעמוד על כ-950-750 שקל. גובה ההטבה למשפחה ממוצעת יהיה 2,400-1,600 שקל. המניות יחולקו לחשבונות הזכאים בתאגידים הבנקאיים בלא צורך בקבלת הסכמה מראש של הזכאים. מי שאינו מעוניין בכך יוכל לוותר על זכאותו.בהצעת החוק נקבע כי כדי למנוע מכירת כמויות גדולות של מניות על ידי הזכאים מייד לאחר חלוקתן, דבר שיביא לירידה במחיר המניות ויפגע בציבור המחזיקים בהן, חלוקת המניות לציבור תיעשה בכמה שלבים. כך, הזכאות למניות הכלולות במנה שעדיין לא חולקה תהיה מותנית בתקופת החזקה מזערית במנה הקודמת שחולקה. קבלת המניות תהיה פטורה ממס, ואולם על מכירתן לאחר קבלתן יחולו הסדרי המיסוי הרגילים.

-20% מהון המניות של הבנק בשווי כולל של 4.5-3.5 מיליארד שקל. שווי ההטבה ליחיד יעמוד על כ-950-750 שקל. גובה ההטבה למשפחה ממוצעת יהיה 2,400-1,600 שקל. המניות יחולקו לחשבונות הזכאים בתאגידים הבנקאיים בלא צורך בקבלת הסכמה מראש של הזכאים. מי שאינו מעוניין בכך יוכל לוותר על זכאותו.בהצעת החוק נקבע כי כדי למנוע מכירת כמויות גדולות של מניות על ידי הזכאים מייד לאחר חלוקתן, דבר שיביא לירידה במחיר המניות ויפגע בציבור המחזיקים בהן, חלוקת המניות לציבור תיעשה בכמה שלבים. כך, הזכאות למניות הכלולות במנה שעדיין לא חולקה תהיה מותנית בתקופת החזקה מזערית במנה הקודמת שחולקה. קבלת המניות תהיה פטורה ממס, ואולם על מכירתן לאחר קבלתן יחולו הסדרי המיסוי הרגילים.

20% מהון המניות של הבנק בשווי כולל של 4.53.5 מיליארד שקל. שווי ההטבה ליחיד יהיה 950750 שקל. גובה ההטבה למשפחה ממוצעת יהיה 2,4001,600 שקל. המניות יחולקו לחשבונות הזכאים בתאגידים הבנקאיים בלא צורך בקבלת הסכמה מראש של הזכאים. מי שאינו מעוניין בכך יוכל לוותר על זכאותו.


בהצעת החוק נקבע כי כדי למנוע מכירת כמויות גדולות של מניות על ידי הזכאים מיד לאחר חלוקתן דבר שיביא לירידה במחיר המניות ויפגע בציבור המחזיקים בהן חלוקת המניות לציבור תיעשה בכמה שלבים; כך, הזכאות למניות הכלולות במנה שעדיין לא חולקה תהיה מותנית בתקופת החזקה מזערית במנה הקודמת שחולקה. קבלת המניות תהיה פטורה ממס, ואולם על מכירתן לאחר קבלתן יחולו הסדרי המיסוי הרגילים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully