וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אי.די.בי תזרים 32 מיליון דולר ותשתלט על ברק

הדר חורש

24.5.2005 / 10:16

על פי ההסכם, במקום החוב הקיים תשלם החברה לבעלי האג"ח 40 מיליון דולר. מנכ"ל כלל: ברק חשובה בעסקי התקשורת של הקבוצה

כלל תעשיות וחברת התקשורת 013-ברק הודיעו היום כי הושגה הסכמה עקרונית בין בעלי המניות בחברה ונציגות מחזיקי האג"ח, לחיזוק מבנה ההון של החברה ולארגון מחדש של מבנה החוב של החברה.

על פי המוסכם, במקום החוב הקיים, תשלם החברה לבעלי האג"ח סך של 40 מיליון דולר, מתוכם ישולם סך של 7.65 מיליון דולר עם חתימת מזכר הבנות בין הצדדים, הצפויה להתבצע בסוף חודש זה, ויתרת ה-32.3 מיליון דולר תשולם למחזיקי האג"ח עם השלמת המהלך. בנוסף, הוסכם עם בעלי האג"ח כי קרן האג"ח תעמוד על סך של 65 מיליון דולר בריבית של 10% לחמש שנים, עם אפשרות לפירעון מוקדם.

במסגרת המהלך, צפויה כלל תעשיות להזרים, ישירות ו\או באמצעות כללקום (חברת בת בשליטתה) סך של כ-32.3 מיליון דולר, אשר ישמשו לתשלום לבעלי האג"ח כאמור וכתוצאה מכך, תחזיק כלל תעשיות מקבוצת אי.די.בי, ישירות ובאמצעות כללקום למעלה מ-95% מהון המניות של ברק, לעומת 44% המוחזקות היום על ידי על ידי כלל תעשיות באמצעות "כללקום". למתב, המחזיקה ב-15% מברק, מוקנית זכות להשתתף בכ-18.5% מההזרמה כאמור בתנאים דומים, ואזי יגדל שיעור אחזקתה בהתאם.

הצדדים פועלים לגיבוש הסיכום העקרוני לכדי מזכר הבנות עד סוף חודש מאי, ובהמשך לחתימת הסכם מחייב. בהתאם לנדרש, יוגש ההסכם המחייב לאישורם של בית המשפט ואסיפת מחזיקי האג"ח, לבנקים המלווים של 013 ברק וגורמים רגולטוריים רלוונטיים.

אבי פישר, משנה ליו"ר קבוצת אי.די.בי ומנכ"ל משותף בכלל תעשיות, ציין כי "ההסדר המתגבש הינו תוצאה של האמון הרב וההערכה הגבוהה שלנו לחברת 013 ברק ולהנהלתה, בהנהגתו של המנכ"ל דוד קמיניץ. אנו מלאי הערכה על אופן התנהלותה של החברה ותוצאותיה העיסקיות בתקופה של התגברות התחרות ואי הוודאות בשל בעיית האג"ח. אנו רואים ב-013 ברק נדבך חשוב בעסקי התקשורת של הקבוצה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully