וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הכנסות בגיר קפאו ברמה של 35 מיליון דולר

נתן שבע

24.5.2005 / 11:59

הרווח הנקי הסתכם בכ-2.6 מיליון דולר. הרווח התפעולי שמר אף הוא על יציבות ברמה של 2.7 מיליון דולר

יצרנית החליפות המחויטות בגיר, שבשליטת פולגת של צביקה בארינבוים, מדווחת על קיפאון בהכנסות לעומת הרבעון המקביל ברמה של 35 מיליון דולר. בשורה התחתונה רושמת החברה רווח נקי של 2.6 מיליון דולר לעומת רווח נקי של כמיליון דולר ברבעון הראשון של השנה.

בגיר, שהונפקה לפני כחודשיים, מסבירה את הירידה בהכנסות בעיקר בשל קיטון המכירות שלה ללקוח העיקרי שלה, מקס אנד ספנסר, לכ-64% מהיקף המכירות, לעומת 67% ברבעון המקביל. בנוסף, הקיטון הקל בהכנסות נבע מהנחות שניתנו לרשת הקמעונות הבריטית במהלך 2004 והנחות אחרות, בנוסף להשפעת הפיחות של הדולר מול היורו, לו היתה השפעה של 1.3 מיליון דולר, על רקע המשקל הרב של הכנסותיה מהשוק האירופי- 75%.

שיעור הרווח הגולמי של החברה עלה ל-29.8% לעומת 28.5% ברבעון הראשון של 2005, והרווח הגולמי הסתכם ב-10.5 מיליון דולר. שיעור הרווח שופר בעיקר באירופה ובארה"ב, בשל יציאה מאתרי יצור יקרים, מהירידה הכללית בעלויות החומרים ומשיפור בתמהיל המוצרים על אף ההנחות.

הרווח התפעולי של החברה שמר על יציבות ברמה של 2.7 מיליון דולר. ברבעון המקביל רשמה החברה הפסד של 1.5 מיליון דולר בשל פעילות גוני פולגת, שנמכרה לחברה תורכית. פעילותה השוטפת של החברה צרכה 3.1 מיליון דולר, לעומת תזרים חיובי של 1.7 מיליון דולר בשל עלייה בסעיף הלקוחות. ברבעון המקביל רשמה החברה הפסד מפעלויות שנסגרו של 1.5 מיליון שקל.

עופר גלבוע, מנכ"ל פולגת ובגיר, אמר בתגובה לדו"חות: "אנו גאים בתוצאות העסקיות של בגיר, במיוחד על כך, שבגיר הצליחה להציג רווחיות גבוהה, למרות שבתקופה באו כבר לידי ביטוי חלק מההנחות שהעניקה בגיר למרקס אנד ספנסר, המהווה את הלקוח העיקרי שלנו. הדבר התאפשר, בין היתר, בזכות התחלת היצור בסין והגדלת נתח מוצרי החדשנות שלנו מתוך סך המכירות שלנו. בגיר השלימה באפריל גיוס הון גדול, ובכוונתה להתחיל וליישם בשנה הקרובה את האסטרטגיה שלה ולפעול לרכישת חברה בשוק האמריקני", ציין גלבוע.

מניית החברה איבדה אגב כ-10% מאז הנפקתה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully