וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרוקחים יחויבו ליידע את הצרכן על קיומה של תרופה זהה לזו שהוא מבקש לרכוש ועל חלופות זולות יותר

צבי זרחיה

25.5.2005 / 12:33

כך עולה מהצעת חוק שאושרה בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות לקראת העלאתה להצבעה בקריאה ראשונה; שאול יהלום (מפד"ל): הפתרון שנותנת הצעת החוק הוא חלקיהרוקחים יחויבו ליידע את הצרכן על קיומה של תרופה זהה לזו שהצרכן מבקש לרכוש ועל חלופות זולות יותר, בעת שהצרכן מציג בפניהם מרשם לתרופה. כך עולה מהצעת חוק שאושרה בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות לקראת העלאתה להצבעה בקריאה ראשונה במליאה.

ח"כ דוד טל (נוי), שהגיש את הצעת החוק, הסביר כי לעתים עלות ההשתתפות העצמית של מבוטחי קופות החולים השונות ברכישת תרופות מרשם גבוהה מעלות תרופה גנרית, הזהה בחומרים הפעילים במינון. בעצם, המבוטח יוכל לרכוש באופן עצמאי, ללא השתתפות הקופה, תרופה זהה.
לוועדה הוסבר כי עלות תרופת האנטיביוטיקה "מוקסיפן" ברכישה פרטית נמוכה באחוזים ניכרים מתשלום השתתפות עצמית לרכישת התרופה באמצעות קופות החולים.
הצעת החוק אינה נותנת מענה לגבי כל התרופות שיש להן תחליף גנרי וזול, בעיקר כשמדובר בתרופות יקרות שעליהן נדרש המבוטח לשלם השתתפות עצמית בסך של 15%. במקרה כזה לא יכול המבוטח לבחור בתרופה זהה הזולה ביותר, כי קופות החולים לא ישתתפו בעלויות לרכישת התרופה הזו.
למשל: אם תרופה מסוימת שמאושרת לרכישה על ידי הקופה עולה 150 שקל ותרופה אחרת, גנרית זהה, עולה 120 שקל, הרי שהמבוטח ייאלץ לקנות את התרופה היקרה יותר, תוך השתתפות עצמית עצמית של כ-15% מעלות התרופה.
יו"ר הוועדה, ח"כ שאול יהלום (מפד"ל), אמר כי הפתרון שנותנת הצעת החוק הוא חלקי, ובכוונתו לשקול הגשתה של הצעת החוק שתטפל בתרופות היקרות שבהן דורשות הקופות השתתפות עצמית גבוהה של החולים.
עו"ד אייל פלום, נציג הסתדרות הרוקחים, אמר כי הצעת החוק היא טובה אבל היא מטפלת רק ב-3% מהמקרים הבעייתיים של רכישת תרופות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully