וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הכנסת אישרה הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית ל"גילוי השחיתות בממשל בישראל"

צבי זרחיה

25.5.2005 / 18:37

הצעתו של ח"כ אלדד זכתה לרוב של 11 מול 10, הודות לתמיכת 3 ממורדי הליכוד וח"כים מהעבודה שהחליטו להיעדר; בקואליציה מעריכים כי ועדת הכנסת תמנע את המהלךהקואליציה נחלה היום תבוסה כאשר מליאת הכנסת אישרה את הצעתו של ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) להקמתה של ועדת חקירה פרלמנטרית שתפקידיה "גילוי השחיתות בממשל הישראלי". ח"כ אלדד אמר כי "אנו חייבים לנקות האורוות. הגועל נפש הגיע לנקודת שפל. המדינה הולכת ושוקעת בבוץ של שחיתות".

הקואליציה לא הצליחה לגייס רוב נגד ההצעה, למרות שח"כים ושרים מטעמה שהו במשכן. בעד ההצבעה הצביעו 11 ח"כים מול 10 שהתנגדו. התמיכה בהצעה הושגה בין היתר בסיועם של שלושה ח"כים הנמנים עם המורדים בליכוד וח"כים ממפלגת העבודה, שהודיעו עוד לפני ההצבעה כי ייעדרו מהאולם. סגן השר במשרד רה"מ, ח"כ מגלי והבה (ליכוד), שאמור היה להשיב על הצעתו של אלדד מטעם הממשלה, לא נכח באולם המליאה.

החלטתה של המליאה מהווה ניצחון פסיכולוגי בלבד לאופוזיציה ודרוש שלב פרלמנטרי נוסף כדי להקים ועדת חקירה פרלמנטרית. בעקבות החלטת המליאה תתבקש ועדת הכנסת בראשותו של ח"כ רוני בר-און (ליכוד) להעביר בתוך 30 יום את הרכב הוועדה או להמליץ בפני ועדת הכנסת לדחות את ההצעה להקמתה של הוועדה. בקואליציה מעריכים כי בעת המשך הדיון בוועדת הכנסת יימצא רוב שימנע את הקמתה של הוועדה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully