וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מבטח שמיר מתחילה היום בגיוס של 180 מיליון שקל

ניצן כהן

26.5.2005 / 11:49

היום יתקיים השלב המוסדי בהנפקת האג"ח להמרה של מבט שמיר; האג"ח מגובות במניות ליפמן שבבעלות החברה, שנסחרות בשווי של כ-240 מיליון שקל; מובילים את ההנפקה - לידר הנפקות ופועלים אי.בי.אי



, שבבעלות איש העסקים מאיר שמיר, תחל היום בגיוס של 180 מיליון שקל. הגיוס יתבצע באמצעות הנפקת אג"ח להמרה במח"מ (משך חיים ממוצע) של 4.2, כשהריבית תיקבע באמצעות מכרז ותנוע בטווח של 3.3%-4.3%. הכוונה של מבטח שמיר לגייס היום מהמשקיעים המוסדיים 150 מיליון שקל ואילו 30 מיליון שקל יגוייסו בשלב הציבורי.



מובילים את הגיוס - לידר הנפקות ופועלים אי.בי.אי.



איגרות החוב שמנפיקה היום מבטח שמיר אינן מדורגות, אך מובטחות באמצעות שיעבוד של מניות שבבעלות החברה, כלומר רוכשי איגרות החוב יקבלו בטחונות בהיקף כספי של כ-240 מיליון שקל, שמהווים כ-130% מעל היקפי הגיוס המתוכננים. האג"ח ייפרעו ב-4 תשלומים שנתיים בין השנים 2008-2011.



מבטח שמיר נמצאת בתקופה זו בבחינה של שורה של השקעות חדשות. החברה ניהלה עד לא מכבר מגעים עם בני משפחת דנקנר לרכישת השליטה בתעשיות מלח, שמהווה חלק מדבוקת השליטה בבנק הפועלים. עד כה לא נחתמה העסקה בשל העובדה כי שניים מבתי האב של משפחת דנקנר חלוקים על המחיר. ככל הידוע, בתקופה הקרובה עשוייה להגיע הפרשה לפשרה בין הפלגים השונים של משפחת דנקנר, מה שיאפשר למבטח שמיר לרכוש את השליטה בחברה.



מבטח שמיר נסחרת היום בבורסה לפי שווי שוק של 648.5 מיליון שקל. החברה סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם רווח נקי של 2 מיליון שקל. הונה העצמי של החברה הסתכם בתום הרבעון הראשון ב-281.3 מיליון שקל.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully