וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלביט מערכות: אושרה עסקת השבחת מטוסי ה-F-5 של חיל האוויר הברזילאי בהיקף של 230 מיליון דולר

אילן מוסנאים

12.6.2001 / 17:34

הפרויקט יימשך 6 שנים; ההסכם יעמיק את צבר ההזמנות של אלביט מערכות, שעמד בסוף הרבעון הראשון על 1.5 מיליארד דולר

חברת אלביט מערכות מסרה היום כי הסנאט הברזילאי אישר את מימוש החוזים בהם זכתה החברה להשבחת מטוסי F-5 BR של חיל האוויר הברזילאי, וכי היא קיבלה לפני מספר ימים מקדמת תשלום ראשונה בגין חוזים אלו.

החברה, שבשליטת אלרון ומשפחת פדרמן, מסרה לראשונה על הזכייה בחוזים בתחילת ינואר 2001 וקיומם היה מותנה באישור תנאי המימון לעסקה, שאמורה להסתכם בכ-230 מיליון דולר ב-6 השנים הבאות, מצד הסנאט הברזילאי.

השבחת המטוסים תבוצע במשותף על ידי אלביט מערכות וחברת אמברייר הברזילאית. מאלביט מערכות נמסר כי תוכנית ההשבחה, המבוססת על הטכנולוגיות המתקדמות ועל הניסיון הרב של שתי החברות, תספק לחיל האוויר הברזילאי פיתרון מיטבי לדרישות המבצעיות והלוגיסטיות שלו.

בניגוד להרעה שחלה בתוצאותיהן של מרבית החברות הישראליות ברבעונים האחרונים, הציגה אלביט מערכות, בעיקר בזכות המיזוג המוצלח שלה ושל אל-אופ בשנת 2000, צמיחה מרשימה בפעילותה. החברה דיווחה ברבעון הראשון של השנה על גידול חד בהכנסות שהסתכמו בכ-182 מיליון דולר, לעומת 107 מיליון ברבעון המקביל (בו פעלה לבדה).

גם בשורת הרווח (אחרי שב-2000 נפגעו תוצאותיה מעלויות חד פעמיות בגין המיזוג) הצליחה החברה להציג תוצאות נאות. אלביט מערכות רשמה רווח של 10.6 מיליון דולר - גידול של 36% לעומת הרבעון המקביל.

ההצלחה העסקית באה גם לידי ביטוי במחיר המניה, ולמרות המשבר בשוק ההון בחודשים האחרונים, הניבה מניית אלביט מערכות למחזיקים בה תשואה חיובית של 22.5% - השנייה מבין מניות ת"א 100 (אחרי ריטליקס שעלתה מתחילת השנה ב-44%). המניה, אגב, רחוקה רק ב-2.5% ממחיר השיא של השנה האחרונה.

נציין כי הזכייה בחוזה הינה משמעותית ביותר עבור אלביט מערכות, שנסחרת בבורסה לפי שווי של כ-590 מיליון דולר, בכך שתתרום להגדלת צבר ההזמנות של החברה, שעמד בסוף הרבעון הראשון של 2001 על 1.5 מיליארד דולר. ברמה השנתית מדובר בתוספת "מובטחת" של כ-38 מיליון דולר לשנה לשורת ההכנסות של החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully