וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בית הספר לניהול היי-טק יעניק מלגות לימודים בסך כולל של מיליון שקל

עינב בן יהודה

11.6.2001 / 22:28

שכר הלימוד בבית הספר עומד על 40 אלף דולר לשנה; כעת נמצאים בתהליכי מיון מתקדמים כ-30 מועמדים, מרביתם נרשמו באופן פרטי

בית הספר לניהול היי-טק (HTMS) באוניברסיטת תל אביב החליט להעמיד קרן בגובה של למעלה ממיליון שקל להענקת מלגות לימודים או הלוואות בתנאים נוחים לתלמידי בית הספר. המלגות או ההלוואות יוענקו על בסיס ההתאמה לתוכנית, המצוינות האקדמית והערכת הצורך הכלכלי של הסטודנט.

לבית הספר החדש לניהול היי-טק יוכלו להתקבל 50 תלמידים בעלי ותק של 4 שנים לפחות בהיי-טק ובוגרי תואר ראשון. שכר הלימוד עומד על 40 אלף דולר לשנה. לדברי פרופ' גדי אריאב, ראש בית הספר, כעת נמצאים בתהליכי מיון מתקדמים כ-30 מועמדים, מרביתם נרשמו באופן פרטי.

התשתית הלימודית של בית הספר מתבססת על תוכנית הלימוד של בית הספר למינהל עסקים ויתווספו לה דגשים מיוחדים הנוגעים לתעשיית ההיי-טק. תקציב השנה הראשונה עומד על 1.4 מיליון דולר, שהושקעו על ידי קרן סקטא-רש"י, בנוסף משקיעה אוניברסיטת תל אביב בשיפוץ מתחם המיועד לבית הספר החדש.

לדברי פרופ' אריאב, קרן מיוחדת זו מיועדת לתלמידי המחזור הראשון של תוכנית ה-MBA בניהול היי-טק, שתחל באוקטובר 2001. "נתקלנו במועמדים טובים הששים לקחת על עצמם את המחויבות האקדמית של לימודים, אך מהססים, במיוחד לאור המצב בתעשייה, לגבי יכולתם לעמוד במחויבות הכספית הגבוהה. המלגות יאפשרו לבית הספר לגייס את הבולטים שביניהם ללימודים". פרופסור אריאב הוסיף כי חלק מהסכום יוענק כהלוואה, שתמורתה תהיה ניתנת להחזרה על ידי השתתפות בפרויקטים מקצועיים ופרויקטים למען הקהילה.

דידי ארזי, מיוזמי הקמת בית הספר ויו"ר הוועד המנהל שלו, מוסיף כי בתעשייה נמצאים כרגע לא מעט אנשים טובים שסיימו תפקיד ועדיין לא התקשרו לחברה חדשה. "הם בשלים לשנת לימודים אבל אין להם כרגע גיבוי כספי של מעסיק. המלגות יאפשרו לנו לבחור את הטובים שבהם ולהרחיב את מעגל הלומדים", אמר ארזי.

בוועדת המלגות של בית הספר יעמוד פרופ' קובי גלזר, סגן דקאן הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב. חברי הוועדה יהיו דידי ארזי, יו"ר הוועד המנהל של בית הספר, אביגדור וילנץ, מנכ"ל גלילאו וחבר הוועד המנהל של בית הספר, ומנכ"ל קרן סקט"א-רש"י.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully