וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אבי ורטהיים דוחה פרישתו מתפקיד יו"ר דירקטוריון בנק מזרחי ב-3 חודשים נוספים

גולן פרידנפלד

12.6.2001 / 18:33

הערכות: טרם נמצא יורש לורטהיים שיהיה מקובל הן על משפחת עופר והן על משפחת ורטהיים

אבי ורטהיים, יו"ר הדירקטוריון של בנק מזרחי , הודיע היום כי הוא דוחה את פרישתו ב-3 חודשים. ההערכות הן כי הדחייה היא משום שעדיין לא נמצא יורש שיהיה מקובל הן על משפחת עופר והן על משפחת ורטהיים, שהן בעלות השליטה בבנק. במארס השנה הודיע ורטהיים, באמצעות מנכ"ל הבנק, ויקטור מדינה, ובמסגרת פרסום הדו"חות השנתיים של בנק מזרחי כי הוא מתכוון לפרוש מתפקידו.

פרישתו של אבי ורטהיים מראשות הדירקטוריון באה, על פי ההערכות, על רקע חילוקי דעות בין המנכ"ל ויקטור מדינה, נציגם של האחים עופר, לבין אבי וורטהיים עצמו. ואולם, מדינה טען כי ההיפך הוא הנכון, וכי הוא עבד בשיתוף פעולה מלא עם ורטהיים לאורך כל הדרך.

ההצעה להחליף את ורטהיים באה אחרי החלפת יו"ר טפחות , יחיאל בורוכוף, המקורב למשפחת עופר. ההערכות היו אז, כי הצעתה של משפחת עופר למנות את אחד מבעליו של משרד עורכי דין גדול בארץ נדחתה על ידי משפחת ורטהיים וכעת מחפשים כאמור מועמד אחר.

וורטהיים נהנה מהחלטתה של האסיפה הכללית של בעלי המניות של הבנק, לפיה ניתן לו בונוס כספי בהיקף של כ-1.7 מיליון שקל, וזאת בגין תוצאות שנת 2000. בנוסף, דיווחה חברת אלוני חץ נכסים והשקעות כי אסיפת בעלי המניות שלה אישרה תשלום מענק מיוחד בסך של 200 אלף שקל לורטהיים. ורטהיים משמש כיו"ר דירקטוריון חברת אלוני חץ, וכספי המענק הועברו לידי חברת מ. ורטהיים (אחזקות), שהינה בעלת השליטה באלוני חץ.

רווחי הבנק לרבעון הראשון הסתכמו ב-75 מיליון שקל, ירידה של 22% לעומת רווח נקי של 96 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח הנקי שהשיג הבנק ברבעון הראשון מהווה תשואה של 11.2% על ההון, לעומת תשואה של 16.3% ברבעון המקביל ותשואה של 13.2% על ההון בכל שנת 2000.

אחת הסיבות העיקריות לירידה ברווחי הבנק נעוצה בירידה ברווחי החברה הבת, מזרחי השקעות. זו סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם רווח מינימלי של 100 אלף שקל, לעומת רווח נקי של 22 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הירידה החדה ברווחי מזרחי השקעות מוסברת בירידה ברווחי קרן ההון סיכון, מופת , אחת מההחזקות העיקריות של החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully