וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

RND לביהמ"ש: טנדו "הצליחה" לבזבז 30 מ' ד' בשנה מבלי לשלם החובות לנושים; החוב ל-RND נאמד בכ-10 מ' ש'

אמיר הלמר

13.6.2001 / 14:14

מבקשת לבטל את צו הקפאת ההליכים כנגד החברה, שלטענתה, ענייניה נוהלו תוך הברחת נכסים ומירמה; הצעת ההסדר של טנדו: "תוותרו על הכל ואולי תקבלו פירורים בעתיד, אם נצליח בגדול"

חברת RND מבקשת מביהמ"ש המחוזי בתל אביב לבטל את צו הקפאת ההליכים שניתן כנגד חברת הסטארט אפ טנדו תקשורת טלפונית העוסקת בענף הטלפוניה באינטרנט, לצורך ביצוע הסדר נושים והבראת החברה שנקלעה לקשיים כלכליים.

בבקשה להקפאת הליכים שהגישה טנדו ציינה החברה כי בידיה התחייבות מהחברה האם tundo corporation כי תעביר באופן מיידי במידה שיינתן הצו, סך של 400 אלף דולר לצורך פעילות החברה במהלך תקופת הקפאת ההליכים וכמו כן תשלים חברת האם את סבב ההשקעה שהיה אמור להתבצע לאחרונה בקרב בעלי המניות של החברה להזרמת כ-5 מיליון דולר לשם המשך פעילותה.

טנדו טענה בבקשתה כי היא מוגשת בהסכמת הנושים המובטחים של החברה, בנק דיסקונט וחברת טנגון אינווסטמנט להן חייבת החברה כ-3 מיליון דולר וכי חובותיה לספקים השונים שאינם מובטחים עומד על כ-13.6 מיליון שקל, אך מתוך חוב זה כ-8.6 מיליון שנוי במחלוקת שכן מדובר בהזמנות שביצעה החברה מבלי שסופקו לה המוצרים. החוב ל-54 העובדים לשעבר, טוענת החברה, עומד על כ-2.7 מיליון שקל.

RND באמצעות עו"ד דוד זילברבוים, ממשרד עו"ד ברקמן וקסלר סהר בלום ושות', טוענת בבקשתה היום כי היא הנושה שאינו מובטח העיקרי של החברה לו חייבת החברה כ-10 מיליון שקל - 62% מסך החובות הבלתי מובטחים.

החברה, שסיפקה לטנדו את מרכזיות הטלפונים, מוסיפה כי לאור טענות טנדו על מצבה הכספי הקשה יש לה אינטרס ברור לקידום הצעת הסדר סבירה לנושים. עם זאת בקשתה של חברת טנדו כפי שהוגשה לוקה בליקויים רבים עד שאין מקום לקבלה.

שרפה 30 מיליון דולר תוך שנה

לטענת RND, מבקשת טנדו להפוך אותה מספקית מוצרים למשקיעה כשלמעשה לא מוצעת לה כל תמורה בעד השקעתה ואין לה כל בטחון שישולם לה אף חלק זעום מהמוצע בהסדר. החברה טוענת כי נכונות חברת האם עפ"י ההסדר להזרים 5 מיליון דולר מאבדת מתוכנה לאור העובדה שתוך שנה שרפה החברה 30 מיליון דולר, שגייסה, מבלי ששילמה לספקיה.

RND טוענת כי הצעתה של טנדו היא נסיון להתנער מהחוב שלה כלפיה כאשר היא מקטינה באופן מלאכותי את סכום החוב המגיע לה, חולקת על חובתה לשלם את החוב ואף את סכום החוב שנותר, שאינו שנוי במחלוקת לטעמה, היא מבקשת להקטין פי חמשה, כך שלמעשה מחוב נטען של כ-10 מיליון שקל תשלם טנדו עפ"י ההסדר רק 180 אלף שקל ואף זאת בדחייה של שנה וב-12 תשלומים.

החברה מציינת בבקשתה כי את הצעתה להסדר נושים ניתן לסכם במלים: "תוותרו על הכל ואולי תקבלו פירורים בעתיד - אם אנחנו נצליח בגדול".

החברה מציינת כי הסכימה כבר בעבר לפרישת חובותיה של טנדו אך זו לא עמדה בהתחייבויותיה וכיום סבורה החברה כי הסדר התשלומים שנערך בין החברות בעבר נעשה כאשר היה ידוע לטנדו כי בעתיד לא תוכל לעמוד בו ובמטרה להתחמק מתשלום.

עוד טוענת החברה כי היא סבורה שבשנה האחרונה נוהלו ענייניה של טנדו תוך הברחת נכסים ומרמה כלפי הנושים. על כך למדה החברה לטענתה ממבנה החברה. טנדו, טוענת החברה, היא חברת היי-טק ישראלית בעלת טכנולוגיה ישראלית שפותחה עוד בשנות ה-80' ובעלת המניות היחידה שלה היא חברה אמריקאית שלה כשלעצמה אין כל זכות קיום ללא החברה הישראלית ואשר כעת נחלצת לעזרת החברת הבת הישראלית.

לטענת החברה יש לבצע במסגרת הליך פירוק של החברה חקירה נמרצת לבחון כיצד הגיעה החברה שגייסה אך לפני שנה 30 מיליון דולר, למצב בו קיימים לה חובות בסכומי עתק ללא כל נכסים שעה שחברת האם שלה הטוענת לחוב של 18 מיליון שקל מטנדו נאותה להזרים לה כספים מעת לעת ולגייס עבורה 5 מיליון דולר.

כמו כן מציינת החברה כי אין בהצעה כל זכר להתייעלות עסקית וכל התחייבות לרכישת מוצריה בעתיד ולפיכך מדובר בניסיון להמשך התחמקות מנושי החברה.

החברה מוסיפה כי כנושה שיכריע, לאור גודלו, גורלו של כל הסדר, היא פנתה זה לא מכבר לנאמן והודיעה לו כי תסכים לשקול הסדר שיבטיח בין היתר הכרה מלאה בסכום החוב שלה וקבלת כל המוצרים שהוזמנו על ידה, תשלום מיידי של חלק ניכר מהחוב, התחייבות לתשלום נדחה של חלק נוסף של החוב, התחייבות ממשית להשקעה עתידית בחברה ע"י משקיעים חיצוניים וכן הקצאת מניות או אופציות בחברה האם תמורת כל סכום חוב עליו מוותר כל נושה בשלב זה. (פשר 1448/01)

שאול קוטלר בא כוח של טנדו אמר בתגובה לבקשת RND כי עד למועד אסיפות הנושים מובטח כי המו"מ עם כולם יישא פרי והסדר הנושים יתקבל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully