וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בעקבות נתוני הרבעון הראשון: בנק הפועלים מוריד את תחזיות הצמיחה של הכלכלה הישראלית ל-3.5%

ניצן כהן

1.6.2005 / 11:07

ליאו ליידרמן מעריך כי הכלכלה המקומית צפויה לצמוח בשנה הבאה בקצב מואץ של 4.5%; "התחזית ל-2006 צופה המשך הרגיעה הבטחונית, חידוש התהליך המדיני וכלכלה עולמית צומחת"



בעקבות הצמיחה הנמוכה שנרשמה ברבעון הראשון של 2005, מוריד הבוקר בנק את תחזיות הצמיחה שלו לכלכלה הישראלית מ-4% ל-3.5%. במקביל, מפרסם היועץ הכלכלי הראשי של הבנק, פרופ' ליאו ליידרמן, תחזיות לשנת 2006, בהן הוא צופה כי הכלכלה הישראלית תחזור לצמיחה מואצת שתסתכם ב-4.5%.



ליידרמן מציין בסקירת המקרו שלו כי תחזית הצמיחה ל-2006 מניחה כי לאחר יישום תכנית ההתנתקות תהיה רגיעה במישור הבטחוני, ויתחדשו המגעים המדיניים בין ישראל לשכנותיה. עוד צופה ליידרמן כי בשנה הבאה תימשך היציבות בריביות הריאליות ברחבי העולם. ליידרמן צופה עוד כי ב-2006 תישמר היציבות בשווקים הפיננסיים, שייהנו מחזרה לצמיחה משביעת רצון של הכלכלה העולמית.



"נתוני הצמיחה ברבעון הראשון של השנה (2.9% במונחים שנתיים) לא הפתיעו לאור אינדיקטורים נוספים, שהצביעו על האטה בצמיחת המשק ברבעון הראשון של השנה. מספר נתונים לחודש אפריל הצביעו על שיפור מסוים. אנו סבורים כי המשק נמצא בפני תנאים טובים שמאפשרים צמיחה גבוהה. יחד עם זאת, בעקבות הנסיגה בהשקעות בתחילת השנה והירידה בצריכה הציבורית, שבטווח הקצר גורעת מהצמיחה, הפחתנו את תחזיות הצמיחה".


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully