וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בת זוגו של אלחנן טננבאום נלחמת בבנק לאומי כדי לשמור על דירתה

ענת רואה

1.6.2005 / 18:26

רימונדה פישר תובעת את בנק לאומי למשכנתאות המבקש לפנותה: טננבאום אילץ אותי להתחזות לאשתו ולהוציא מהבנק הלוואה של 380 אלף שקל, תוך שיעבוד של דירת מגורירימונדה פישר, מי שהתפרסמה כמאהבת של אלחנן טננבאום, אשר נפל בשבי החיזבאללה, טוענת כי במסגרת הסתבכותו הכלכלית של טננבאום הוא אילץ אותה להתחזות לאשתו ולסייע לו, תוך שימוש בתעודת זהות מזוייפת, להוציא מבנק לאומי למשכנתאות 380 אלף שקל. זאת, בהתבסס על הסכם מכר פיקטיווי, כאילו היא מוכרת את דירת מגוריה לו ולאשתו. תמורת סכום זה, לטענתה, נרשמו שעבודים על דירת מגוריה בבת ים, וכיום מבקש הבנק לממש את הדירה בשל חובותיו של טננבאוים, שלא פרע את המשכנתא.פישר הגישה אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה נגד בנק לאומי, במסגרתה היא מבקשת להורות על בטלות הסכם המכר אשר נחתם בינה לבין טננבאום ואשתו, כאשר היא מתחזה לאשתו במטרה לאפשר לו לקבל את כספי המשכנתא. לטענתה, ההסכם הינו פיקטיווי.

בתביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד אלעד מן, טוענת פישר, שכחלק ממערכת יחסים רבת שנים וכפי שמסתבר בדיעבד - קלוקלת - כפה עליה טננבאום לסייע לו בנסיונותיו להוציא כספים במרמה מהבנק, תוך הפעלת לחצים כבדים וסחיטה רגשית משמעותית.לטענתה, במסגרת התוכנית שהגה טננבאום, נחתם הסכם פיקטיווי, שכל כולו מראית עין, בין טננבאום ואשתו אסתר, לבין פישר. במסגרתו, נכרתה כביכול עסקת מכר להעברת דירתה של פישר על שמם של טננבאום ואשתו. לדבריה, הסכם זה אמור היה לסייע לטננבאום לקבל הלוואת משכנתא לצורך רכישת הדירה, ולמעשה לשם גריפת הרווחים לכיסוי ולמטרותיו. לדבריה, בחודש מאי 1999, היא הגיעה עם טננבאום לבנק לאומי כשהיא מתחזה לאשתו, תוך שימוש בתעודת זהות מזוייפת. שם נטל טננבאום הלוואה בסך 380 אלף שקל. לפי טענת פישר, לצורך הבטחת החזר ההלוואה, כפה עליה טננבאום לחתום על הסכמתה לרישום הערת אזהרה לטובת הבנק, ולמעשה למשכון הזכויות בדירה.

טננבאום לא עמד בתשלומי החזר ההלוואה, ולאחר שחזר מן השבי, פתח בנק לאומי נגדו ונגד אשתו בהליכי הוצאה לפועל, לרבות בקשה למימוש המשכנתא על הדירה, השייכת לפישר. פישר טוענת בתביעה, כי הדירה שייכת לה ומעולם לא נמכרה לטננבאום ואשתו או לכל אדם אחר.לטענתה, טננבאום הפעיל עליה את הלחצים כאשר היתה במצב כלכלי ובמצב נפשי עדין - אלמנה טרייה, תלויה בו באופן מוחלט ומפוחדת. לדבריה, כיום היא אישה אלמנה וערירית, ללא כל קרובי משפחה, ואחרי מות אימה ובעלה, אין לה מקום מגורים חלופי, מעבר לדירה זו בה היא מתגוררת.בתביעה נאמר עוד, כי פישר משתכרת סכומים נמוכים מאוד בעבודות מזדמנות, ואין כל סיכוי שתוכל לממן לעצמה מקום מגורים חלופי. לפי טענתה, החוזה הפיקטיווי בינה לבין טננבאום אינו תקף, משום שהוא נחתם תוך עושק ברור למראית עין, ומטרתו היתה בלתי חוקית. על כן יש לבטלו. יחד עם התביעה, הגישה פישר בקשה למתן צו עיכוב הליכי ההוצאה לפועל נגדה. בנק לאומי למשכנתאות טרם הגיש כתב הגנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully