וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גמול רוכשת 80% מכלנית היי-טק תמורת 10 מ' שקל

נתן שבע

5.6.2005 / 10:56

לגמול אופציה לרכישת 5% נוספים בתמורה למיליון שקל. בוחנת מספר חלופות של פעילויות לביצוע בחברה שנקלעה לקשיים


גמול, שבשליטת אייל יונה ואמנון ברזילי, ממשיכה במסע הרכישות. לאחר שהודיעה לאחרונה על רכישת כמחצית מיפנאוטו, משווקת דגמי סובארו בישראל (באמצעות אלקטורניקס ליין שבשליטתה), מדווחת היום החברה על עסקה חדשה לרכישת השליטה בכלנית היי-טק - חברה שנקלעה לקשיים במהלך 2004 בשל קריסתן של החברות הבנות.

גמול תרכוש כ-80% מהחברה (לאחר הקצאת מניות פרטית עבורה) מבעליה בתמורה ל-10.2 מיליון שקל. בנוסף, לגמול תוענק אופציה לרכישת כ-4.7% נוספים בסך של 1.1 מיליון שקל. גמול הודיעה כי היא בוחנת מספר חלופות של פעילויות לביצוע בחברה הנרכשת שנקלעה לקשיים במהלך השנה האחרונה וטרם החליטה בעניין.

כלנית היי-טק נשלטת בידי פנחס סביון, אבי מזור, עירית אלון ובן טוב שמואל. כלנית עסקה באמצעות החברות הבנות, כלנית פי.סי. וכלנית כרמון, בשיווק והפצה של תוכנות מדף ומוצרי חומרה שונים והיתה אחת משתי יבואניות מחשבי כף היד של פאלם לישראל.

כלנית פי.סי נקלעה לחובות של 32 מיליון שקל, מחציתם לבנקים, דבר שהוביל לקריסתה ולהסדר עם נושיה. גם החברה הבת השנייה שנמצאת ברשימת השימור, כלנית כרמון, נקלעה לקשיים ולהסדר עם הבנקים כך שאת שנת 2004 סיימה כלנית עם הפסדים של 11 מיליון שקל ב-2004 לאחר הפסדים של 9.1 מיליון שקל ב-2003. ברבעון הראשון של השנה רשמה החברה רווח של 5 מיליון שקל שנבע בעיקרו מרווח חשבונאי שנזקף עם סגירת הפעילויות המפסידות. לחברה 1.2 מיליון שקל וגירעון של 8.2 מיליון שקל בהון העצמי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully