וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גדלים הסיכויים להפרטת בזק: גם משקיע פיננסי זר יוכל להשתתף ברכישת החברה

גיא הדס

12.6.2001 / 10:21

ועדת השרים לענייני הפרטה החליטה כי ועדה מיוחדת בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה תדון בבקשת גורמי ביטחון שלא לאפשר לבעל השליטה בבזק למכור מניותיו

עוד מכשול הוסר בדרך הארוכה אותה עוברת בזק בדרך להפרטה. אתמול החליטה ועדת השרים לענייני הפרטה לבטל את הדרישה כי מפעיל תקשורת ירכוש 20% ממניות בזק. דרישה זו הביאה בהכרח לצורך שבגרעין השליטה תהיה חברת תקשורת זרה. לאחר החלטת הוועדה, גורם פיננסי יוכל לרכוש את החלק שיועד לחברת תקשורת. המכירה של חלק הממשלה בבזק תכלול מניות בשיעור כולל של 50.01% של ההון.

מנהל רשות החברות הממשלתיות קיבל לידיו לפני כחודש וחצי חוות דעת של בנק ההשקעות המלווה את ההפרטה, מריל לינץ', לפיו ישנם סיכויים אפסיים למצוא היום מפעיל תקשורת המעוניין לרכוש חלק בבזק. יעקובס הציע לשנות את ההחלטה ולבטל את ההגבלה.

בתחילה, במשרד התקשורת התנגדו להצעתו של יעקובס, אולם שר התקשורת, ראובן ריבלין שוכנע כי סיכויי ההפרטה נמוכים אם ההחלטה תישאר בתוקפה, והחליט להמליץ לוועדת השרים לשנותה.

עוד החליטה ועדת השרים כי המחלוקת בין יעקובס ומשרד התקשורת לבין גורמי הביטחון בדבר היכולת של בעל השליטה למכור מניות באופן חופשי תיושב בוועדה מיוחדת בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אביגדור יצחקי. גורמי הביטחון מבקשים למנוע מבעל השליטה העתידי למכור את מניותיו בשוק החופשי ללא אישור הממשלה, מחשש שהדבר יביא להשתלטות של גורם עוין על חברת התקשורת הישראלית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully