וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טיים במו"מ לרכישת קבוצת המגזינים הבריטית IPC; הרסט בהצעת רכש למגזינים הולנדיים

דפנה מאור

12.6.2001 / 10:21

טיים מנסה לממש אסטרטגיית התפשטות גלובלית באמצעות רכישות; הרסט הצטרף להצעה של קבוצה רוסית ובנק הולנדי

עסקות בשווי מיליארדים מתגבשות בענף ההוצאה לאור. טיים, קבוצת המגזינים של AOL -טיים וורנר , נמצאת במו"מ לרכישת קבוצת המגזינים IPC, מהגדולות בבריטניה. שווי העסקה מוערך ב-1.1-1.4 מיליארד דולר. בנפרד, הצטרפה קבוצת הרסט להצעה של מיליארד דולר שהגישו אינדיפנדנט מדיה הרוסית ובנק ING לרכישת קבוצת המגזינים ההולנדית VNU.

טיים, מותג המגזינים המפורסם של AOL-טיים וורנר, נמצא בשיחות לרכישת IPC, המוציאה לאור של מגוון מגזינים פופולריים לצרכנים בבריטניה. לפי דיווח של "וול סטריט ג'ורנל", נמצאים הצדדים במגעים מזה מספר חודשים, והמחלוקת העיקרית היא בנוגע להערכת השווי של הקבוצה.

IPC, הממוקמת בלונדון, רשמה הכנסות של 535 מיליון דולר בשנה שהסתיימה ב-30 בספטמבר 2000, ורווח תפעולי של 100 מיליון דולר באותה תקופה. לקבוצה היה רווח לפני מס של 21 מיליון דולר. תפוצת המגזינים הכוללת של הקבוצה היא 1.7 מיליון, והכותרים הראשיים שלה הם מדריך הטלוויזיה What?s on TV ,Woman ו-Woman?s own. קבוצת IPC נשלטת על ידי חברת האחזקות סינוון, בנק ABN אמרו ו-BNP פריבאס.

רכישת המגזינים הבריטיים היא חלק מאסטרטגיית התרחבות גלובלית של טיים, שנועדה לסייע לצמיחת החטיבה לנוכח ההאטה בשוק הפרסום בארה"ב. בשנה שעברה רכשה טיים את קבוצת טיימס מירור תמורת 475 מיליון דולר. בשבוע שעבר הודיעה על רכישת המגזין הכלכלי "ביזנס 2.0" תמורת 68 מיליון דולר. מדיניות הרכישות האגרסיווית היא פועל יוצא של רכישתה של חברת המדיה טיים על ידי אמריקה אונליין.

בידיעה נפרדת דיווח "וול סטריט ג'ורנל" כי תאגיד הרסט הצטרף לקבוצה הכוללת את אינדיפנדנט מדיה ובנק ING בהגשת הצעה לרכישת המגזינים לצרכנים של המו"ל ההולנדי VNU.

אינדיפנדנט מדיה היא קבוצת העיתונים והמגזינים הבלתי תלויה הגדולה ביותר ברוסיה, לה יש קשרים עם הרסט. בנוסף לה מתחרה על רכישת VNU גם חברת המדיה ברטלסמן, במכרז אותו מארגנים מריל לינץ' ודויטשה בנק.

קבוצת VNU מפרסמת 150 כותרים תחת חטיבת המגזינים לצרכנים, ובשנת 2000 דיווחה על מכירות של 700 מיליון דולר באירופה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully