וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מכה לים תטיס: בג"ץ דחה את העתירה בענין הקמת צינור הולכה עצמאית

שלומי גולובינסקי

12.6.2001 / 12:13

ים תטיס הודיעה לאחרונה על תוכנית להשקעה של 235 מ' ד' בהפקת שדות הגז ממערב לאשקלון; מניות אבנר המחיזקה במניות החברה יורדות ב-2.3%

מכה לשותפות חיפושי הנפט והגז ים תטיס: בג"ץ דחה הבוקר את העתירה שהגישה השותפות נגד המדינה, במטרה שיאפשר לה להקים עצמאית צינור להולכת הגז מתגליות הגז הגדולות שלה, ממערב לחופי לאשקלון ועד לחוף.

שופטי בית המשפט ההעליון, מישאל חשין, יעקב טירקל ודורית בייניש, קבעו כי החלטת הממונה על ענייני הנפט, שדחה את בקשתה של ים תטיס לאפשר לה לבנות את קו צינור ההולכה עצמאי היא מובנית ומוצדקת, שכן הדבר היה משריין את מעמדן של החברות בשותפות כבעלות שליטה בשוק המוצר.

קבוצת ים תטיס הודיעה לפני כחודש על תוכנית להשקיע 235 מיליון דולר בשנים 2001-2003 בהפקת שדה גז הטבעי מרי, הנמצא מול חופי אשקלון, והולכת הגז הטבעי מהשדה לחופי ישראל. ההשקעות, אמרו אז בים תטיס, יחלו מיד בימים הקרובים.

במהלך 2001 אמורה ים תטיס להשקיע 51 מיליון דולר במסגרת תוכנית ההפקה האמורה, ועל פי התוכנית ניתן יהיה להזרים את הגז הטבעי לחופי ישראל כבר במהלך 2003. בקבוצת ים תטיס מחזיקות יחד החברות דלק קידוחים ואבנר ב-53% מהזכויות. חברת סאמדן האמריקאית מחזיקה ב-47% הנותרים.

תוכנית ההשקעה האמורה כוללת הקמת פלטפורמה הפקה בגובה של 300 מטר, כאשר הלקוחה המרכזית של הפרויקט תהיה חברת החשמל. אולם, עד כה לא נחתם כל חוזה עם חברת החשמל, כך שלמעשה החלה ים תטיס להשקיע סכום גדול למדי מבלי שיהיה לה חוזה חתום.

מניות אבנר רושמות כעת ירידה של 2.3% במחזור בינוני, ואילו מניות דלק קידוחים רושמות ירידה של 1.3% במחזור אפסי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully