וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: מדקון זינקה ב-7.4%

נתן שבע

7.6.2005 / 17:08

מדקון מנהלת מגעים למכירתה לחברה זרה. אודיוקודס עלתה ב-3.5% בשל שת"פ עם IBM. דסק"ש ירדה ב-1.3%. כי"ל הוסיפה עוד 0.4%

המגמה החיובית בתל אביב נמשכת גם היום ושוב המדדים המובילים שוברים שיאים. המדדים שפתחו בעליות קלות ונסחרו סביב רמות הפתיחה, ננעלו בסיום בעליות של עד 0.4%. פערי ארביטראז' חיוביים במניות הדואליות הכבדות והעליות הקלות מעבר לים, תרמו למגמה החיובית.

מדד המעו"ף עלה ב-0.3%, לרמה של 687.73 נקודות; מדד תל אביב 100 עלה ב-0.4% לרמה של 704.52 נקודות; מדד התל טק 15 הגיב לפערי ארביטראז' וטיפס ב-1%. מחזור המסחר הסתכם ב-670 מיליון שקל.

למגמה החיובית בשוק תרמם גם, המשך המלצתו של בית ההשקעות מריל לינץ', על הכלכלה בישראל. במריל ציינו, כי למרות הרבעון הראשון החלש יחסית, מרבית האינדיקטורים מעידים על המשך מקצה הצמיחה של הכלכלה הישראלית.

"השוק ממשיך להפגין עוצמה וקשה לפעמים לראות משהו שיכול להוריד אותו", אומר הבוקר פעיל בכיר בשוק המקומי, "הציבור ממשיך להזרים כספים לקרנות הנאמנות. יחד עם זאת, סטיות התקן נמוכות והשוק מתקשה לטפס בשיעורים גבוהים", הוא מוסיף.

הנגיד גרינספאן העריך אמש, כי הוא אינו מצפה שהתשואות על האג"ח ישתנו בקרוב והוביל לעליות שערים נוספות בשוק האג"ח בארה"ב היום, שהקרינו גם עלינו. האג"ח השקליות מסוג שחר לטווחים הארוכים, עלו בשיעורים של עד 0.4% והתשואה על השחר הארוך נושקת לראשונה ל-6%. הגלילים הצמודים הוסיפו בשיעורים של עד 0.2%.

ההמולה סביב טבע כבר מאחוריה והמניה טיפסה ב-0.6% ובמחזור של 75 מיליון שקל. ברקע, בתי ההשקעות הזרים המליצו ברובם, לנצל את הירידות להצטיידות במניה ומיתנו מהלך של ירידות. דויטשה בנק חזר על ההערכה, כי השנתיים הבאות בחברת התרופות הישראלית יהיו חזקות במיוחד.

כי"ל היא הכוכבת הגדולה בשבועיים האחרונים בתל אביב, במהלכן הוסיפה כ-18% לשווייה, מאז פרסום הדו"חות. היום הוסיפה המניה 0.5% נוספים. יצרנית האשלג הגדולה בעולם, פוטאש, שמחזיקה גם בכי"ל, הודיעה היום על השקעה בחברת האשלג הסינית, שבבעלות ממשלת סין. האנליסט אורי הרשקוביץ העריך, כי דריסת רגל כזו אצל מקבל ההחלטות הסינית, מגבירה את הוודאות בשוק האשלג העולמי, דבר שיקרין גם על כי"ל.

גם החברה האם, החברה לישראל, הוסיפה יותר מ-20% במהלך התקופה ועלתה ב-2.6%. עוד במניות הכימיה - מכתשים אגן ריכזה מחזור ער ואיבדה 0.4%.

מניות הבנקים הגדולים נסחרו במגמה מעורבת - לאומי נותרה ללא שינוי והפועלים איבדה 0.2%.

דסק"ש איבדה 1.3%. החברה הודיעה היום על דחיית גיוס באמצעות זכויות שהיא מתכננת, בהיקף של 2.25 מיליארד שקל, כשהיא עשויה להגדיל את היקף ההנפקה. זאת כנראה, לצורך רכישה אפשרית של חלקה של משפחת ספרא בסלקום וכדי להגיע לשליטה של 100% בה.

מניית גדות ביוכימיה הוסיפה 3.1% והשלימה עלייה של כ-15% בשלושה ימים. החברה שהונפקה לפני יותר מחודש, סבלה מלחץ שלילי לאחר הנפקתה והתאוששה בימים האחרונים. המשקיעים שרכשו בהנפקה מניות ואג"ח, מחקו את ההפסדים שנוצרו להם, וכעת הם רושמים תשואה של כ-1% "על הנייר".

מדקון מדקון עלתה ב-7.6% במחזור ער בעקבות ההערכות שהיו בשוק ופורסמו ב-TheMarker, כי החברה מנהלת מו"מ עם חברה זרה לרכישת השליטה בה. לקראת סיום המסחר אישרה החברה את הידיעה.

אודיוקודס, שהודיעה על שיתוף פעולה עם IBM לשילוב מוצריה בתחום ה-VoIP בשרתיה של IBM, הוסיפה 2.5%.

תאלס הצרפתית הודיעה על השלמת מכירת מניות נייס בהיקף של 8 מיליון דולר, והמניה איבדה היום 0.1%.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully