וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"צבר ההזמנות של אלקטרה ישראל לא יודע מהי האטה"

ליאור כגן

12.6.2001 / 23:30

כך מעריכים בגמול סהר, שהעלו את ההמלצה לחברה מ"צבור" ל"קנייה"; מציבים מחיר יעד של 380 שקל - הגבוה בכ-30% ממחיר השוק

"אין הרבה חדש באלקטרה ישראל , ובמקרה של חברה כמו אלקטרה - חברת ערך שממשיכה לצמוח גם בתנאים קשים - המשפט No News is Good News, תופס". כך כותבת האנליסטית גלית זידמן, מגמול סהר, שהעלתה את ההמלצה למניית החברה מ"צבור" ל"קנייה", והציבה מחיר יעד של 380 שקל - כ-30% מעל מחיר המניה בבורסה.

"צבר ההזמנות של החברה אינו יודע מהי האטה", כותבת זידמן. צבר ההזמנות צמח בשיעור של 6.25% בשנת 2000, והצבר המיועד לשנה הנוכחית גבוה ב-20% מהצבר של השנה שעברה. להערכתה, היקף המכירות של החברה בשנת 2001 יסתכם בכ-1.5 מיליארד שקל.

להערכת זידמן, החברה ממשיכה להפגין יציבות ואיתנות על אף מצבו הקשה של ענף הבנייה, שבו היא פועלת, וזאת בזכות פעילותה ב-4 תחומים:

1. הפעילות הקבלנית בתחום הפרויקטים האלקטרומכניים בישראל, שחרף המצב בענף הבנייה, שומרת על תוואי של צמיחה. להערכת זידמן, סוד ההצלחה של החברה הוא היתרון לגודל והמוניטין, ואלה מאפשרים לה לצמוח בשוק מתכווץ על חשבון חברות קטנות.

2. הפעילות הקבלנית בחו"ל (בעיקר בבלגיה, הולנד והנגריה) בתחום פרויקטים אלקטרומכניים שממשיכה להתרחב, והגיעה להיקף של 35.5 מיליון דולר בשנת 2000.

3. תיק חוזי השרות של החברה בתחום המעליות ומערכות מיזוג האוויר, שהוא כרית ביטחון חשובה שאפשר להסתמך עליה בימים קשים.

4. הנדל"ן המניב, שאליו חדרה החברה בשלוש השנים האחרונות בסערה, מהווה קטליזטור בכל הקשור לצמיחה ברווחיות.

זידמן מעריכה כי החברה תמשיך לצמוח גם בפעילות הפרויקטים האלקטרומכניים וגם בתחום הנדל"ן המניב. להערכתה, החברה נסחרת בדיסקאונט של 20% ביחס לשוויה הנכסי.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully