וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

א. ארנסון תובעת 21 מיליון שקל מקבוצת ים סוף בפרויקט אגריפס

הארץ

13.6.2001 / 15:53

מכתב התביעה עולה כי קבוצת ים סוף לא עמדה בהתחייבויות להשקעה בפרויקט, ובשל כך נאלצה א. ארנסון להשקיע כספים מעבר לשיעורי החזקתה

מאת אסף ברגרפרוינד

חברת הבנייה א. ארנסון הגישה אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה בסך 21 מיליון שקל נגד חברת מלונות ים סוף ומנהליה, אליהו ויואב פפושדו, וחברות נוספות שבבעלותם. זאת, לאחר שהפרו לטענתה את הסכם השותפות שנחתם ביניהם לפיתוח פרויקט שוק אגריפס בירושלים.

א. ארנסון טוענת כי ב-1995 חתמה על הסכם שותפות עם ים סוף לבניית פרויקט של מרכז למסחר ולמגורים ברחוב אגריפס בירושלים. על פי הסכם השותפות, ים סוף החזיקה 67% מהפרויקט וא. ארנסון החזיקה 31.5%. עוד הוסכם כי א. ארנסון תשמש קבלן ראשי של הפרויקט.

"ים סוף לא עמדה בהתחייבויות"

בין הצדדים הוסכם כי כל צד ימשיך להשקיע כספים בפרויקט לפיתוח אגריפס בהתאם לשיעור החזקותיו. עד לספטמבר 1998 השקיעו הצדדים כ-33 מיליון שקל בפרויקט.

מכתב התביעה עולה כי קבוצת ים סוף לא עמדה בהתחייבויות להשקעה בפרויקט, ובשל כך נאלצה א. ארנסון להשקיע כספים מעבר לשיעורי החזקתה. עקב כך נדונה בין הצדדים הצעה לפיה ידולל חלקה של קבוצת ים סוף בפרויקט לטובת א. ארנסון. זאת, בהתאם לשיעורי ההשקעה של א. ארנסון, שתתחייב לסיים את הפרויקט.

א. ארנסון מציינת כי לבסוף לא הסכימה קבוצת ים סוף לחתום על הסכם דילול החזקותיהם בפרויקט, אך עדיין עמדו בסירובם להעביר כספים לטובת הניהול השוטף של הפרויקט. דבר זה אילץ אותה להמשיך ולהזרים כספים לפרויקט על מנת למנוע את התמוטטותו.

לטענת א. ארנסון, עד מועד הגשת כתב התביעה היא השקיעה 37.6 מיליון שקל בפרויקט, למרות שבהתאם לשיעורי ההחזקה היתה אמורה להשקיע סכום של 16.5 מיליון שקל. כך שהחברה השקיעה 21.1 מיליון שקל יותר משנקבע בתחילה (א 1959/01).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully