וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המורים סירבו להצעה לממן חלק מביטול הפיטורים

יולי חרומצ'נקו

8.6.2005 / 8:39

עד מחר יגישו היועצים המשפטיים של שני הצדדים - ראשי ארגוני המורים וראשי האוצר ומשרד החינוך - השלמות טיעון במסגרת עתירת ארגוני המורים לבית הדין, להכריע בשאלה האם פיטורי המורים מוצדקים



דיון שהתקיים בבית הדין הארצי לעבודה, בין ראשי ארגוני המורים לנציגי משרדי החינוך והאוצר, הופסק אתמול על ידי נשיא בית הדין הארצי, סטיבן אדלר, בעקבות התנהגות לא הולמת של היועץ המשפטי של ארגוני המורים, עו"ד בני כהן, לפי טענת הנשיא אדלר.



בדיון הביעו ראשי ארגוני המורים ונציגיהם התנגדות להצעת הממונה על השכר באוצר, יובל רכלבסקי, לממן חלק מביטול פיטורי המורים מכספי ארגוני המורים.



בדיון הסגור, שמטרתו היתה לאפשר לנשיא בית הדין לעבודה, סטיב אדלר, לשמוע את הסברי שני הצדדים על ההתקדמות שהושגה במשא ומתן ביניהם במהלך השבוע, הציע רכלבסקי לראשי ארגוני המורים לממן חלק מהחזרתם לעבודה של מורים מפוטרים מכספי המורים, בסך של 50-25 מיליון שקלים.



ראשי ארגוני המורים - מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן, ויו"ר ארגון המורים העל יסודיים, רן ארז - התרעמו על ההצעה של רכלבסקי וטענו כי המדינה היא שחייבת לקבל עליה אחריות על מערכת החינוך, ולא להטיל אותה על ארגוני המורים.



"כשתקציב משרד החינוך עומד על 25 מיליארד שקל, ואחרי שמנכ"לית משרד החינוך, רונית תירוש, הודתה שהמשרד אמור לקבל עוד מיליוני שקלים מהאוצר, על המדינה לממן את מערכת החינוך עד תום", הודיעו אתמול וסרמן וארז. אז גם צעק עו"ד כהן על רכלבכסקי ועל בית המשפט, והדיון נפסק.



עד מחר יגישו היועצים המשפטיים של שני הצדדים השלמות טיעון במסגרת עתירת ארגוני המורים לבית הדין, להכריע בשאלה האם פיטורי המורים מוצדקים. בתום בחינת תשובות הצדדים יינתן פסק הדין.



עו"ד בני כהן הודיע אתמול כי יתבע מבית הדין לקיים דיון נוסף בעתירה, ולאפשר לשני צדדים לחקור עדים ולהביא לפני בית הדין עדויות נוספות. "אם בית הדין לא ינהג כבית משפט ויאפשר לנו לחקור עדים, נתלונן נגדו בבג"ץ", אמר אתמול כהן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully