וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: טבע עלתה ב-1.8%

נתן שבע

8.6.2005 / 17:12

גילת זינקה ב-9.7% לאחר שעל פי הערכות מכירת השליטה בחברה לקראת סיום. מדקון עלתה ב-4.9% בשל הידיעות על מו"מ לרכישתה

המסחר בשוק המניות המשיך גם היום לשבור שיאים: פתיחה מהוססת בירידות שערים קלות התחלפה במהלך היום בעליות, כשלרוח הגבית תרם גם צפי לפתיחה חיובית מעבר לים. מדד המעו"ף עלה ב-0.4% לרמה של 690.11 נקודות, תל אביב 100 הוסיף 0.3% ל-706.29 נקודות, והתל טק טיפס ב-0.8%. מחזור המסחר היה נמוך יחסית, ובדומה לימים האחרונים הסתכם בכ-680 מיליון שקל.

בשוק הסולידי המשיכו האג"ח השקליות מסוג שחר להתחזק בשיעורים של עד 0.3%, והתשואה על השחר הארוך ירדה אל מתחת ל-6%. האג"ח הצמודות מסוג גליל טיפסו בשיעורים של עד 0.1%.

מעבר לרמות המחיר הגבוהות, שמזמינות מימושי רווחים, חל לאחרונה גם שינוי לרעה במצב הרקע הבטחוני-מדיני שהיה רגוע יחסית בחודשים האחרונים. אתמול התעלמו מדדי המניות מהתקפות הקסאמים והמרגמות המתחדשות על שדרות וגוש קטיף, שם נרצחו שני פועלים, והשוק אפילו נהנה מהמלצה חיובית מאוד של מריל לינץ' - עדות לכך שהמשקיעים הזרים לא נבהלים מהמצב. אבל נראה שלשינוי הזה לרעה, המצטרף לשורת התבטאויות של בכירים במערכת הביטחון (בהווה ובעבר) כנגד תוכנית ההתנתקות, צפויה להיות השפעה בסופו של דבר על השוק.

"לראשונה מזה זמן, המצב הבטחוני נראה עגום למדי ואפשר לומר שההתנהגות של החמאס, שנובעת רק מאינטרסים פוליטיים פנימיים, גמרה את ה'רגיעה' שאליה הורגלנו", אמר הבוקר מנהל השקעות בגוף מוסדי. "צרף לזה את כותרות העיתונים שמדברות על כך שהבורסה בשיא, ושהיא מתנהגת כבר כמו בועה ואת הרמה הבאמת גבוהה של מניות מובילות רבות, ותקבל מימוש בלתי נמנע", הוא מוסיף. אותו מנהל השקעות הוסיף כי מחזורי המסחר בשבועות האחרונים, שרשמו ירידה חדה מאלו שנרשמו בתחילת הרבעון, מהווים גם הם סימן חולשה: "השוק לא יכול לפרוץ קדימה מרמות כאלה בלי שתבוא עלייה ניכרת בהיקף מחזור המסחר היומי", הוא אומר.

טבע, שממשיכה להתאושש מאזהרת הרווח לרבעון השני, המשיכה ליהנות אתמול מהמלצות אופטימיות מבתי השקעות זרים ועלתה ב-0.8%. ברקע הודיעה החברה גם על עלייה במחירי תרופת הדגל, הקופקסון, אתמול שעשויה לקזז במידת מה את הירידה ברווחיותה בעקבות החלטת בית המשפט השבוע האוסר עליה לשווק גרסה גנרית של תרופה שבגינה הודיעה על אזהרת רווח. היום המניה עלתה עוד 1.8%. גם גיוון, שנהנתה מפער חיובי, הגיבה בקפיצה של 4.9%.

כי"ל נרגעה בפתיחת המסחר מריצה של כמעט 20% מאז פרסום דו"ח השיא של הרבעון הראשון, ואיבדה חצי אחוז. בהמשך שינתה כיוון, ועברה לעליות של 0.4% במחזור הגבוה בשוק - 50 מיליון שקל. והחברה לישראל, המחזיקה בשליטה בכי"ל, שנהתנה גם היא לאחרונה מגל עליות דומה, אך היום התממשה מעט בירידה של 0.6%. בסקטור הבנקים נרשמה מגמה מעורבת: הפועלים טיפסה ב-0.7% ולאומי איבדה 0.2%.

אפריקה ישראל ממשיכה לבלוט לחיוב, ומתחזקת היום בעוד 2.9%, והשלימה ריצה של 14% בכמעט שלושה שבועות. מניה נוספת שבלטה בעליות היא פרטנר שטיפסה ב-3.8%, בעקבות העלאת המלצה ל"קנייה" מצד בנק ההשקעות UBS, שאופטימי לגבי ביצועי החברה בשנתיים הקרובות. UBS הציב לפרטנר מחיר יעד של 45 שקל למניה - בכ-22% מעל המחיר שבו פתחה את יום המסחר.

עליות חדות נרשמו במספר מניות קטנות יותר: מניית גילת זינקה ב-9.7% במחזור ער על רקע ההערכות בשוק כי מכירת השליטה בחברה לאיש העסקים מאיר שמיר קרובה לקו הסיום. מדקון, שאישרה אתמול את הפרסום ב-TheMarker בדבר מו"מ עם חברה זרה לרכישה לפי שווי של 400 מיליון שקל, זינקה ב-4.9% בהמשך ל-7.5% אתמול.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully