וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התנועה לאיכות השלטון דורשת מחברי ועדת הכספים שקיפות בפגישותיהם עם הלוביסטים הפועלים נגד הצעת החוק בעניין רפורמת בכר

צבי זרחיה

9.6.2005 / 11:28

התנועה מתריעה מפני "מפגשים סמויים של חברי הכנסת עם נציגי אינטרסים שלא במסגרת המוסדית הראויה"; התנועה דורשת מחברי ועדת הכספים את רשימת כל הגורמים בעלי העניין שעמם נפגש או שוחח בנושא הרפורמה בשוק ההוןהתנועה לאיכות השלטון דורשת מיו"ר הכנסת, ח"כ ראובן ריבלין, לדרוש מחברי ועדת הכספים ליצור שקיפות בפגישותיהם עם הלוביסטים ונציגיהם של בעלי העניין, הפועלים נגד הצעת החוק לרפורמה בבנקאות.

במכתב ששיגרה התנועה אל ריבלין, היא טוענת כי "חברי ועדת הכספים נמצאים תחת לחץ רב וסמוי מצד לוביסטים ואינטרסים שונים. זאת כאשר אזרח מהשורה לא מיוצג על ידי לוביסט כזה או אחר, אלא על ידי הפקידות המקצועית של משרד האוצר בלבד. נוצר חוסר איזון בלחץ הלא פורמלי, שמופעל על חברי הוועדה".
התנועה מתריעה מפני "מפגשים סמויים של חברי הכנסת עם נציגי אינטרסים שלא במסגרת המוסדית הראויה. בתקנון הכנסת נקבע מנגנון מסודר של שמיעת באי כוח של גורם מסוים שיש לו עניין בשאלות שנדונות בוועדות".
התנועה טוענת כי מופעלים לחצים תת קרקעיים וסמויים על חברי הכנסת בלא שקיפות ראויה, והדבר מעלה חששות כבדים לכאורה ולמראית עין לסיבות שיובילו להחלטה זו או אחרת של חברי הכנסת.
התנועה קוראת לחברי הכנסת לחשוף את מפגשיהם עם הלוביסטים ובעלי העניין, ותובעת כי המפגשים עם בעלי העניין ייערכו בתוך דיוני הוועדה. "גם במקרים שבהם מתקיימות פגישות מחוץ לוועדה דורשת התנועה כי יתקיים פרסום וגילוי נאות של פגישות אלה ומטרתן".
כמו כן, בהתאם לחוק יסוד חופש המידע, תובעת התנועה לקבל לידיה מכל אחד מחברי ועדת הכספים את רשימת כל הגורמים בעלי העניין שעמם נפגש או שוחח בנושא הרפורמה בשוק ההון במהלך 6 החודשים האחרונים. לדעתה, האינטרס הציבורי מחייב כי מידע שיש בו כדי להשפיע על מקבלי ההחלטה במדינה יהיה חשוף לעיני הציבור.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully