וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שרון: לא אפטר את נגיד בנק ישראל - אבל הריבית תרד

הארץ

12.6.2001 / 23:30

שרון, שדיבר בכנס של איגוד לשכות המסחר, אמר כי על כל הסיעות והמפלגות להיערך לכך שהצעות החוק הפרטיות שהממשלה התכוונה לתמוך בהן יוקפאו עד 2002, עקב הנטל הכלכלי של הוצאות הביטחון

מאת אורה קורן

ראש הממשלה, אריאל שרון, הבהיר היום (שלישי) כי אין בכוונתו להיענות לקריאות לפטר את נגיד בנק ישראל ואולם, הדגיש שהריבית במשק תרד. שרון, שדיבר בכנס של איגוד לשכות המסחר, אמר עוד, כי על כל הסיעות והמפלגות להיערך לכך שהצעות החוק הפרטיות שהממשלה התכוונה לתמוך בהן יוקפאו עד 2002, עקב הנטל הכלכלי של הוצאות הביטחון.

"זו תקופת חירום ולכן צריך לעצור את כל ההתחיבויות שלקחנו על עצמנו. כל מי שיש לו תביעות - יצטרך להמתין לשנה הבאה", אמר. עם זאת, ציין ראש הממשלה שנושאים נקודתיים, בהם מצוקה של נכים או בעיות של עולים, יטופלו במהלך השנה הקרובה.

שרון דחה, כאמור, את הצעתו של נשיא איגוד לשכות המסחר, דני גילרמן, לפטר את הנגיד, ד"ר דוד קליין. לדבריו, "החלפת הנגיד קלה כמו החלפתו של נשיא איגוד לשכות המסחר". שרון הוסיף, כי גילרמן מכונה "נשיא לעולם" ומיהר להסתייג שאין לגזור מכך לגבי משך כהונתו של הנגיד. בעניין הריבית אמר שרון, כי "ברור לנו לחלוטין שצריך להוריד את הריבית - והיא גם תרד. זה לא דבר פשוט, אבל היא תרד".

שרון אמר עוד, כי שר האוצר, סילבן שלום, מגבש את תוכנית הרפורמה במס שתוצג בתוך כמה חודשים. "הנושא יסוכם ונוכל להציג תוכנית שתהיה לה תרומה לצמיחה במשק". לדבריו, הממשלה נמצאת "על סף "פתרון" להשקעה בתשתיות באמצעות הסקטור הפרטי ולא במימון שייגזר מתקציב המדינה. עוד אמר, כי "אנחנו עומדים בקרוב מאוד לקצר בצורה משמעותית הליכים לאישור תוכניות בנייה, הקמת מפעלים והקמת תשתיות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully