וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג טיפס ל-4.461 שקלים

טל לוי

14.6.2005 / 15:41

היורו היציג ירד ב-0.177% ל-5.405 שקלים. בנק הפועלים: "אי האמון שהפגינו צרפת והולנד ביורו עדיין רלוונטי"

הדולר, שפתח הבוקר בעלייה של כחצי אחוז, המשיך לטפס במהלך היום ושערו היציג נקבע על 4.461 שקלים - עלייה של 0.654% לעומת שערו היציג מיום שישי. היורו איבד 0.177% לעומת היציג של יום שישי, ושערו נקבע על 5.405 שקלים. הליש"ט הבריטית נחלשת ב-0.047%, ושערה היציג נקבע על 8.07 שקלים. בסך הכל, התחזק סל המטבעות ב-0.313% ושערו נקבע על 4.993 שקלים.
בעולם נסחר כעת הדולר אל מול היורו ביציבות, ברמה של 1.2114 דולר ליורו.

הדולר מוסיף להתחזק ביחס לשקל, תוך שהוא נשען על אי הוודאות בשוק האירופי ועל נתוני המקרו הטובים המתפרסמים בארה"ב. המטבע האמריקאי, שרק לפני שלושה חודשים נסחר ברמה של 4.31 שקלים, קפץ לרמה של 4.35 שקלים לפני כחודש, ושערו היציג הנוכחי עומד כבר על 4.461 שקלים.

סגנית מנהל חדר המסחר בבנק הפועלים, מיכל רוטלוי, מסבירה כי במהלך סוף השבוע התחזק הדולר בעולם והדבר משפיע גם על שערו מול השקל. "העלייה חלה לאחר פרסום נתוני הסחר בארה"ב ביום שישי, אולם לא באופן מיידי. כמו תמיד, גם המשקיעים הזרים מעורבים במסחר, אך הם לא הדומיננטיים ביותר ומגיבים כמו כולם להתחזקות הדולר. אי האמון בגוש היורו מצד צרפת והולנד עדיין משפיע. האירועים האחרונים גורמים לשוק לשאול, האם גוש היורו יכול להוות מעצמה בת תחרות לארה"ב, או שמא מדובר באוסף מדינות חסרות מכנה משותף אמיתי", אמרה רוטלוי.

רוטלוי שופכת אור גם על הנעשה בארה"ב: "קיימת אי הסכמה בין נגיד הבנק המרכזי האמריקאי, אלן גרינספאן, לבין הסוחרים. סוחרי האג"ח סבורים שהריבית לא תמשיך לעלות בקצב לו מצפה השוק ולכן התשואות לעשר שנים הן ברמה נמוכה יחסית. מאידך, גרינספאן סבור שיש צורך להעלות את הריבית במטרה לשלוט באינפלציה. התשואות עלו מעט בסוף השבוע, אך ההשפעה על הדולר יחסית זניחה".

"קיימת קורלציה בין תנודות הדולר בעולם, לאלה של ישראל. השוק המקומי יגלה עניין במט"ח לאור תוכנית ההתנתקות והשלכותיה. אין כרגע אירועים מקומיים רבים ולכן השוק נשען בעיקר על הנעשה בחו"ל", מסכמת רוטלוי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully