וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התשואה על האג"ח הממשלתיות ל-10 שנים יורדת ל-4.12% בוול סטריט בעקבות נתוני מדד המחירים לצרכן במאי

הדר תדמור

15.6.2005 / 16:43

מניית בנק ההשקעות בר סטרנס עולה ב-1.7% בעקבות הדיווח על עלייה של 5% ברווחיו ברבעון השני; מניית חברת האופנה טומי הילפיגר יורדת ב-3.2% בעקבות אזהרת רווח



מגמת עליות נרשמת בבורסות וול סטריט: מדד נאסד"ק עולה ב-0.4%, ומדד הדאו ג'ונס עולה ב-0.3%. בשוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נרשמות עליות: התשואה על האג"ח הממשלתיות ל-10 שנים יורדת ב-0.007% ל-4.12%.



הירידה במחירי האנרגיה דחפה את מדד המחירים לצרכן בארה"ב לירידה של 0.1% במאי. זוהי הירידה הראשונה במדד המחירים לצרכן מאז יולי 2004. כלכלנים בוול סטריט חזו עלייה של 0.2% במדד המחירים לצרכן, לאחר עלייה של 0.5% במדד באפריל. מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה, עלה ב-0.1% במאי. כלכלנים חזו עלייה של 0.2% במדד הליבה, לאחר שנותר ללא שינוי באפריל.



במונחים שנתיים, עלה מדד המחירים לצרכן ב-2.8%. זוהי העלייה השנתית הנמוכה ביותר במדד מאז ספטמבר 2004. מדד הליבה עלה במונחים שנתיים ב-2.2%.



ארגון אופ"ק, האחראי על כ-40% מתפוקת הנפט העולמית, החליט היום על העלאה נוספת של מכסת תפוקת הנפט של מדינות הארגון ב-1.8%. זוהי העלאת המכסה החמישית שמבצע הארגון בתקופה של שנה. במקרה הצורך, יבקש נשיא הארגון, שייח אחמד של סבאח מכוויית, העלאת מכסות נוספת.



ההחלטה להגדיל את מכסות התפוקה היא סמלית בעיקרה. זאת, משום שתפוקת ארגון אופ"ק כבר גבוהה בכ-2 מיליון חביות ליום ממכסת התפוקה הרשמית.



מחירי החוזים על הנפט למסירה בחודש יולי עולים ב-1%, ונסחרים ברמה של 55.54 לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק.



מניית חברת המחשבים גייטוויי (סימול GTW) עולה ב-4.5% בעקבות הידיעות על חוזה עם חיל האוויר האמריקאי לאספקת מחשבים נישאים ושירותים, בשווי 8 מיליון דולר.



בנק ההשקעות בר סטרנס (סימול BSC) דיווח על עלייה של 5% ברווחיו ברבעון השני של שנת הכספים של החברה. רווחי הבנק ברבעון השני הסתכמו ב-365 מיליון דולר, לעומת 348 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2004. הכנסות בר סטרנס עלו ב-9%, והסתכמו ב-1.9 מיליארד דולר. מניית בר סטרנס עולה ב-1.7%.



מניית חברת האופנה טומי הילפיגר יורדת ב-3.2% לאחר שהחברה פירסמה אזהרת רווח לשנת הכספים 2006. החברה הודיעה כי הפסדיה עלולים להיות גדולים מהמצופה בשל הירידה בביקוש בחנויות בארה"ב.



עלייה נרשמת במגזר המכוניות בוול סטריט. מניית יצרנית המכוניות הגדולה בעולם ג'נרל מוטורס עולה ב-0.5%. מניית פורד מוטור עולה ב-0.7%.



מניית חברת מנועי החיפוש גוגל יורדת ב-1%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully