וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שופרסל מקבלת שתי המלצות שונות: "צבור" מנשואה זנקס ו"קנייה" ממנורה גאון

גולן פרידנפלד

13.6.2001 / 13:12

מנורה גאון מעניקה לשופרסל מחיר של 17.3 שקל, הגבוה ממחיר השוק ב-14%; מחיר היעד של מנורה נמוך ב-20 אגורות ממחיר היעד של נשואה זנקס

היום המליצו שני בתי השקעות, נשואה זנקס ומנורה גאון, על מניית שופרסל כאשר נשואה נותנים המלצת "צבור" למניה עם מחיר יעד של 17.5 שקל (14.5% מעל מחיר השוק) ואילו מנורה גאון מעניקים למניה המלצת "קנייה" עם מחיר יעד של 17.3 שקל (הגבוה ממחיר השוק ב-14%). מה שמעט תמוה הוא העובדה שמחיר היעד הנמוך יותר של מנורה הוביל להמלצת "קנייה" ואילו המחיר הגבוה יותר של נשואה הוביל להמלצת "צבור".

במנורה מעריכים כי קצב הגידול השנתי בהכנסותיה של החברה צפוי לעמוד על 11% ולהסתכם ב-6.247 מיליארד שקל. הגידול, להערכתם, יבוא כתוצאה מתוספת מהירה של חנויות חדשות ומהשיפור הצפוי בסביבה הכלכלית בישראל. שיעור הרווח התפעולי עשוי לגדול לרמה שנעה סביב 5.5%, לעומת רמת רווח הקיימת היום של 4.74%.

לעומת זאת, בנשואה מעריכים כי קצב הגידול השנתי במכירות החברה צפוי לעמוד על 6.1% בשנת 2001 וישקף מחזור מכירות של 6.243 מיליארד שקל. כלומר, יש כאן הבדל משמעותי בין הנחותיהם של בתי ההשקעות לגבי קצבי הצמיחה שצפויים לשופרסל השנה, ומעניין יהיה לעקוב לראות מי מבינהם היה קרוב ביותר למציאות.

השיפור בקב הגידול השנתי ינבע, להערכתם של האנליסטים בשני בתי ההשקעות, מהגידול המתוכנן במכירות מותגים פרטיים ומיתרונות המרכז הלוגיסטי המתקדם של הקבוצה שנפתח לפני שנתיים. מרכז זה גדול יותר ממרכז ההפצה של המחרה (הריבוע הכחול), והאנליסטים רואים בו את אחד הגורמים העקריים בחיזוקה של שופרסל לעומת המתחרים והספקים.

הרווח הנקי בשנת 2001 צפוי להסתכם על פי ההערכות מנורה ב-192 מיליון שקל, ועל פי נשואה זנקס ב-188 מיליון שקל. הווח הנקי משקף עלייה של 15.7% לעומת שנת 2000 על פי הערכת מנורה, וגידול של 13.6% על פי הערכת נשואה. האנליסטים במנורה מציינים כי קצב גידול זה יהיה בר קיימה עד אשר רשתות השיווק הגדולות ישיגו נתח שוק של 60%, שיהווה עלייה מנתח השוק הקיים של 46%. להערכתם, בשנת 2000 היתה שנה של צמיחה חזקה במספר החנויות ובשטחי המכירה הקמעונית של שופרסל. מספר החנויות עלה ב-9.5% וסך כל שטח המכירה גדל ב-25%. מדיניות פתיחת החנויות קוזזה במידה מסוימת על ידי ירידה במכירות של חנויות זהות ודילול במכירות בחנויות באותה סביבה, הן בחנויות בבעלותה של שופרסל והן בחנויות בבעלות המתחרות.

שווי השוק של שופרסל עומד על 767 מיליון דולר, ועל פי מנורה הוא משקף לה דיסקאונט של 15% ממכפיל הרווח לרשתות בינלאומיות אחרות.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully