וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התפוצצה עסקת מכירת השליטה באר.אס.אל לידי איי.אי.אס של חיים גייר

אילן מוסנאים

13.6.2001 / 12:02

היה אמור לרכוש מבעלי השליטה באר.אס.אל - אברהם אופק וזאב דגני - 55% ממניותיה תמורת 32 מיליון שקל; השווי המתוכנן היה גבוה בכ-70% מהשווי בבורסה

חמישה שבועות אחרי שהודיעו על העסקה בה תרכוש חברת איי.אי.אס , שבשליטת איש העסקים חים גייר, את השליטה בחברת אר.אס.אל תמורת 32 מיליון שקל, נראה שהעניינים בין הצדדים לא עלו יפה והבוקר מסרו שתי החברות על ביטול העסקה.

אם היתה יוצאת העסק אל הפועל, היה רוכש גייר את מניות בעלי השליטה הנוכחיים באר.אס.אל: אברהם אופק (המחזיק בכ-33%) וזאב דגני (המחזיק בכ-32.6%), במחיר של 7 שקלים למניה - גבוה בכ-70% ממחירה בעת ההצעה, וכן כ-702 אלף כתבי אופציה של החברה.

גייר רכש את השליטה באיי.אי.אס בינואר 2001, באמצעות חברת אומגה ניו פרטנרס (לשעבר זלר אבלגון השקעות) , אשר בעצמה נמכרה לגייר בנובמבר 2000 מראובן זלר ואהרון אבלגון.

הצדדים לא ממש הבהירו את הסיבה להתפוצצות המו"מ, אולם על פי הערכות נראה שהיו חילוקי דעות בין לגבי כיווני הפעולה העתידיים של החברה והפיתוח העסקי שלה, שצצו בין גייר לבין אופק ודגני ? שהיו אמורים להמשיך ולנהל את החברה ולהחזיק בחלק ממניותיה.

אר.אס.אל והחברות הבנות שלה עוסקות בפיתוח, תכנון, ייצור, שיווק ותחזוקה של מערכות ומוצרים אלקטרוניים מתוחכמים. פעילות החברה מתבצעת הן בשוק האזרחי והן בשוק הצבאי. בשוק האזרחי מבוצעת פעילות החברה באמצעות חברות בנות העוסקות בפיתוח מכשיר לגילוי ולאבחון סרטן השד, פיתוח מכשור לבדיקת עומק הרדמה ופיתוח ציוד אלקטרוני מתוחכם לתעשיית היהלומים. בשוק הצבאי פעילה החברה בתחום מערכות הבקרה והניטור למנועי סילון וטורבינות גז, מערכות בקרה וניטור למטוסים ומערכות מדידת מהירות לוע לתותחים.

איי.אי.אס עוסקת, באמצעות החברה הבת אינטראקטיב מילניום, שבה היא מחזיקה בכ-98%, בפיתוח, ייצור ושיווק של מאמן מולטימדיה לנשק קל, מערכות סימולציה לטנקים וציוד בדיקה. טכנולוגיה של החברה מאפשרת למשטרה ולצבא לאמן את כוחותיהם באמצעות סימולטור אינטראקטיווי בעלות נמוכה ובצורה המאפשרת תרחישים רבים. כמו כן איי.אי.אס עוסקת, באמצעות חברות בנות נוספות, בייצוג יצרנים מחו"ל ומכירת מוצריהם, מתן שירותי תחזוקה למשרד הביטחון ולמוסדות אחרים.

מניית אר.אס.אל נסחרת בבורסה התל אביבית לפי שווי של 36 מיליון שקל. במהלך הרבעון ה-1 של 2001 הכפילה החברה את הכנסותיה ל-16.4 מיליון שקל, והפסידה 638 אלף שקל. ההון העצמי כפי שדווח ברבעון ה-1 מסתכם בכ-52.6 מיליון שקל ובמאזן החברה מזומנים ושווי מזומנים, והשקעות לזמן קצר (אותן ניתן להפוך למזומנים בזמן קצר) בהיקף של כ-22 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully