וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קבוצת הביטוח האמריקאית רליאנס הגישה בקשה להגנה מפשיטת רגל

דפנה מאור

13.6.2001 / 17:36

יו"ר רליאנס, סול סטיינברג, פרש מתפקידו בתחילת החודש; ייתכן שהחברה לא תוכל לשלם תביעות ביטוח

קבוצת הביטוח האמריקאית רליאנס גרופ הולדינגס הגישה בקשה להגנה מפשיטת רגל בארה"ב. רליאנס גרופ היא החברה האם של חברת הביטוח רליאנס אינשורנס, בשליטתו של סול סטיינברג, מומחה להשתלטויות עוינות.

רליאנס אינשורנס נמצאת מזה שנה תחת חקירה של הרשויות, ועלולה לעבור כינוס נכסים אם לא תצליח תוכנית הבראה שהיא מנסה ליישם. החקירה נגדה העלתה שייתכן שלא תוכל לשלם את כל תביעות הביטוח של בעלי הפוליסה שלה, ולעת עתה טוענים החוקרים כי יידרשו חודשים כדי לפענח את ספרי הביטוח שלה. סיפור נפילתה של רליאנס קשור בצורה הדוקה לסטיינברג, מנהלה המפורסם, שהתמחה בהשתלטויות, ביניהן שני נסיונות כושלים להשתלט על כמיקל בנקינג ועל דיסני. בשנות התשעים ניסתה החברה להתרחב בשעה שהתחרות בשוק הביטוח גאתה. כתוצאה מכך צברה החברה הפסדים וחובות כבדים. שווי נכסיה של קבוצת רליאנס נכון ל-30 לספטמבר 2000 היה 12.59 מיליארד דולר, והתחייבויותיה 12.87 מיליארד דולר.

סטיינברג, שנודע לשמצה בסגנון החיים הראוותני שלו, מחזיק עדיין בנתח רוב ממניות רליאנס. הוא התפטר מתפקידו כמנכ"ל בשנה שעברה, ובחודש שעבר פרש אף מתפקיד יו"ר החברה, בו החזיק מאז שנת 1968.

לפי ההסכם החדש שהושג, יקבלו נושיה של רליאנס, החייבת 237.5 מיליון דולר, שטרות חוב ל-10 שנים מידי חטיבה של הקבוצה, ו-86% מזכויות ההצבעה של הקבוצה. בעלי אג"ח בשווי של 463.5 מיליון דולר יקבלו מניות כנגד החוב.

אם יתברר כי חטיבת הביטוח לא יכולה לעמוד בהתחייבותיה למבוטחים, ישלמו קרנות ביטוח של המדינה את חובותיה להם. קרנות ביטוח אלה ממומנות על ידי חברות הביטוח בענף, כך שבמקרה כזה ייפגעו מתחרותיה של רליאנס מנפילתה.

בחודש שעבר מחקה קבוצת רליאנס חלק מפעילויות הביטוח שלה, ובפועל לא תוכל לקבל כל הכנסה מכינוס נכסיהן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully