וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טנדו לביהמ"ש: ביטול צו ההקפאה יגרום לסגירת החברה מיידית ויפגע בעובדים שנותרו בחברה

אמיר הלמר

13.6.2001 / 14:43

טנדו הגיבה לדרישת RND, שבבעלות הזיסאפלים, לביטול צו ההקפאה; מתחייבת לרכוש מוצרי RND במשך שנתיים במידה שתיושם תוכנית ההבראה; גם עובדי החברה שפוטרו מתנגדים להצעת ההסדר

חברת טנדו, שנקלעה לקשיים ופועלת כעת תחת צו הקפאת הליכים כנגד נושיה, מבקשת לדחות את בקשתה של הנושה הבלתי מובטח הגדול שלה - חברת RND שבבעלות האחים זיסאפל - לבטל את צו ההקפאה, לנוכח ההסדר המוצע על ידה לפרעון חובותיה לRND, המוערכים לטענתה בכ-10 מיליון שקל.

RND טענה כי מהצעת הסדר הנושים שהעלתה טנדו עולה כי למעשה מחוב נטען של כ-10 מיליון שקל תשלם לה טנדו ע"פ ההסדר רק 180 אלף שקל, ואף זאת בדחייה של שנה וב-12 תשלומים.

עוד טענה RND כי טנדו מבקשת להפוך אותה מספקית מוצרים למשקיעה, כשלמעשה לא מוצעת לה כל תמורה בעד השקעתה ואין לה כל ביטחון שישולם לה אף חלק זעום מהמוצע בהסדר. כמו כן, טענה RND כי טענת חברת טנדו בדבר נכונות החברה האם שלה להזרים 5 מיליון דולר, מאבדת מתוכנה, לנוכח העובדה שבתקופה של שנה שרפה החברה 30 מיליון דולר, שגייסה, מבלי ששילמה לספקיה.

RND התקוממה בבקשתה, בין היתר, על כך שלנושים המובטחים ולמשקיעים בחברת האם יוקצו מניות בחברה האם, בעוד שלהם לא מובטח דבר שכזה.

טנדו בתגובתה מהיום, טוענת כי יש לדחות את בקשת RND לביטול צו ההקפאה שכן הבקשה אינה מראה איזה נזק ייגרם לחברה עקב קיומו של הצו. לטענת טנדו, ביטול צו ההקפאה, לעומת זאת, יגרום לסגירתה המיידית ויגרום נזק לעובדים שנותרו בחברה. זאת, בהסתמך על מתן צו ההקפאה בו הובטח כי החברת האם תזרים כ-400 אלף דולר להפעלת החברה בתקופה זו.

טנדו מציינת כי לאור הזרמת כספים אלו, ע"י חברת האם, אין כל סכנה כי החובות לנושים יגדלו בתקופת צו הקפאת ההליכים, במיוחד לאור זאת שהחברה פועלת תחת פיקוחו של נאמן בתקופת ההקפאה.

בעניין המחלוקת על גובה החוב ל-RND, מציינת טנדו כי החוב אינו שנוי במחלוקת, וכי על RND יהיה להגיש תביעה לנאמן שיקבע אם הזמנות של טנדו ממנה אשר טרם סופקו הינן חלק מהחוב, ועל החלטתו יפקח ממילא ביהמ"ש.

טנדו מציינת כי בקשת RND הוגשה עוד טרם כינוס אסיפות הנושים ובטרם מוצה המו"מ בין החברה לנושיה ולמשקיעה, והצעת ההסדר היא רק הבסיס למו"מ על הצעת ההסדר המושלמת, שתוגש לאישור אסיפות הנושים.

טנדו מציינת לעניין הקצאת המניות בחברת האם, כי ההקצאה נעשית למשקיעים בחברת האם תמורת "כסף חדש" כהגדרתה שיוזרם לחברה (5 מיליון דולר ע"פ הצעת ההסדר - א.ה) וכי כל הצעת נושה או משקיע חדש להשקעה בחברה, שלא בדרך של חובות העבר, תישקל ותנוהל עימו מו"מ בתום לב.

לגבי טענות הבזבזנות שהעלתה RND, טוענת טנדו כי מדובר בחברה שעלויות הפיתוח וכוח האדם שלה היו אדירות. טנדו מוסיפה כי במידה שהסדר הנושים יתקבל ותוכנית ההבראה תצא לדרך, אזי במהלך יישום התוכנית המוערכת בכשנתיים, תמשיך החברה לרכוש מ-RND את מוצריה ולפיכך דווקא RND צריכה לתמוך בניסיון להבריא את החברה.

למרות תגובתה של טנדו לבקשת RND, נראה כי צרותיה בדרך להסדר הנושים עדיין לא תמו, שכן עובדי החברה שפוטרו, ולהם חייבת החברה כ-2.7 מיליון שקל, מתאגדים אף הם במטרה לסכל את את הצעת ההסדר. כ-40 עובדים שפוטרו לאחרונה שכרו את שירותיו של עו"ד אורי דניאל, ושוקלים את מיצוי זכויותיהם בדרך של התנגדות להסדר המוצע ובקשה לפרק אותה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully