וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אינטרנט נייד - חלום או מציאות - חלק ב'

קוראים כותבים

13.6.2001 / 15:22

על איך הופכים אותה למציאות למרות המגבלות

מאת ד"ר אוסיף טמיר

בשבוע שעבר, מנינו ארבעה גורמים החיוניים למהפכת האינטרנט הסלולרי: מחיר, שימושיות, זמינות ותרבות.

המהפכה האמיתית תגיע, אם כן, כאשר יבשילו לכך התנאים. כלומר, כאשר מחיר השירות יהיה שווה לכל כיס, חווית המשתמש תשתפר וניתן יהיה להגיע למהירויות שימוש זהות לאלו של אינטרנט נייח, מכשירי הקצה יהיו תמיד מחוברים (Always on) ויאפשרו בכך זמינות מרבית, וכאשר הצרכן יתרגל לקבלת מידע ויזואלי באותה הקלות בה הוא מקבל מידע קולי.

(האם לא יותר פשוט לקבל מפה מפורטת ושרטוט מדויק של דרך גישה, מאשר לקבל הסבר מילולי בטלפון?)

והבשורות הטובות הן שהמהפכה קרובה מתמיד ותלויה בנכונותם של ספקי התקשורת הסלולרית לבצע את הפעולות הנכונות.

כבר כיום ניתן אישור תפעולי מסחרי לטכנולוגיות המאפשרות שדרוג תשתיות קיימות להעברת נתונים. לא צריך להמתין עוד לדורות הבאים של הסלולר (שמבוששים להגיע) על מנת לשפר את יכולות התשתיות.

בעזרת יישומים טכנולוגים פשוטים וזולים באופן יחסי, יכול כל מפעיל סלולרי כבר היום להכפיל פי 5 ויותר את קצבי העברת הנתונים או לחילופין את כמות המידע המועבר בזמן מסוים ברשת הנוכחית שלו.

הטכנולוגיה החדשה גם מאפשרת לו ניצולת טובה יותר של המשאבים העומדים לרשותו. כך שלמעשה יכול המפעיל להוריד את תעריף השימוש בשירות מבלי לפגוע ברווחיותו.

תזכורת לחברות הסלולר

אם נחזור לארבעת הגורמים דלעיל ונבחן את שירותי האינטרנט הנייד תחת הנתונים החדשים, נראה כי הורדת מחירי השירות לרמת התעריפים הנהוגה בשימוש בשירותי קול, הגברת קצבי השימוש במידע ושיפור חווית המשתמש יחשפו את שירותי האינטרנט הנייד למספר רב יותר של לקוחות.

בכך יחל למעשה תהליך בו הלקוחות יחשפו לתוכן העשיר, ולתועלת המתקבלת משימוש בשירותי אינטרנט נייד - דבר שיוביל לתחילתו של תהליך לשינוי תרבות הפנאי בו יותר ויותר משתמשים יצרכו יותר ויותר מידע וחוזר חלילה.

בזמן קצר נגלה כולנו כי ניתן לקבל תשובות ממוקדות על שאילתות, לשלוח ולקבל דואר אלקטרוני חשוב או סתם לגלוש באינטרנט ולהיות משוחררים מהצורך להיות כבולים לקו תקשורת נייח.

ולחברות הסלולר ניתן להזכיר מה קרה כאשר הצרכן הישראלי גילה כי אין הכרח בקו בזק על מנת לנהל שיחת טלפון...

ד"ר אוסיף טמיר הינו סמנכ"ל השיווק של חברת Flash Networks, המתמחה בהטמעת מערכות לניהול ושיפור תעבורת מידע בתשתיות תקשורת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully