וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נבלמו הירידות בבורסה: המעו"ף עלה ב-1%

הרצל לקס

21.6.2005 / 17:00

לאומי התאוששה ועלתה 2% לאחר הנפילה אתמול. מדקון זינקה ב-20% במחזור ענק על רקע מכירת השליטה בחברה. מכתשים קפצה 3.3%


המסחר בשוק המניות נפתח הבוקר על רקע עצבנות רבה של הפעילים בשוק, שספגו אתמול יום חמישי רצוף של ירידות. בסופו של יום נשמו המשקיעים לרווחה, כאשר הבורסה הצליחה לסיים את היום בעליות נאות. המעו"ף הוסיף 1% לרמה של 663.9 נקודות; ת"א 100 עלה ב-1.6% לרמה של 672.51 נקודות; התל טק נהנה מפערי ארביטראז' חיוביים בקרב רוב המניות הדואליות והתחזק ב-1.9%.

מחזור המסחר היה גבוה גם היום והסתכם בכ-1.16 מיליארד שקל. אתמול שבר מחזור המסחר בשוק שיא של כל הזמנים והסתכם בכ-2 מיליארד שקל תוך ירידות חדות, סימן שאינו מבשר טובות לגבי חוסנו של השוק. המסחר הושפע היום וביתר שאת מחר מפקיעת אופציות המעו"ף שתחול ביום חמישי בבוקר. אתמול נרשם מחזור שיא בפעילות בשוק אופציות המעו"ף, ובשוק כולו ממתינים לראות האם היא תעבור "בשלום". המחזור בשוק האופציות הגיע ל-275 מיליון שקל - כמעט 40% מהמחזור במניות המעו"ף עצמן.

למגמת הירידות האחרונה גורמים גם הציבור, שיוצא מקרנות הנאמנות, וגם הזרים, שיוצאים משורה של מניות החביבות עליהן, כמו מניות הבנקים, כי"ל ומכתשים אגן. את הירידות מלבה ההידרדרות במצב הבטחוני, המתבטאת בקשיים המסתמנים ביישום תוכנית ההתנתקות ו"היום שאחריה". התפרצותו המחודשת של גל הטרור רק הוסיפה לחששות, ובימי המסחר האחרונים נרשמו פדיונות גדולים מאוד בקרנות הנאמנות המושקעות במניות ובאג"ח, כאשר חלק ניכר מן הכספים מופנה לאפיק הדולרי ומעורר שם פיחות מהיר בשערו של השקל. מאז תחילת החודש איבד מדד ת"א כבר כ-6%, וירידות חדות יותר נרשמו במניות היתר.

גם בשוק המט"ח נבלמה מגמת הפיחות, והכיוון שם השפיע לטובה על המסחר בשוק המניות. הדולר היציג נקבע בירידה מזערית על 4.539 שקלים. גם בשוק האג"ח נרשמו עליות שערים, לאחר מספר ימי ירידות רצופים. באיגרות השקליות מסוג שחר נרשמו עליות חדות של עד 0.7% באג"ח לטווח ארוך ועלייה של 0.4% נרשמה באג"ח לטווח ארוך הצמודות למדד.

טבע, שפתחה בלי פער ארביטראז', נחלשה ב-0.4% במחזור הגבוה בשוק. מנגד, נרשמה התאוששות ניכרת במניית מכתשים אגן, שסבלה החודש ממכירות של זרים, והיא סיימה את היום בקפיצה של 3.3%. גם מניות הבנקים הגדולים סבלו אתמול ממכירות של זרים, אך היום הם רכבו על המגמה הכללית: הפועלים התחזקה ב-1.4% ולאומי הוסיפה 2.1%, לאחר שאתמול נפלה ב-4% על רקע אישור תוכנית הפרטת הבנק באמצעות הנפקת אופציות לציבור. כי"ל התחזקה ב-2.6% ואילו בזק עלתה 0.5%. בירידות שערים בלטו דסק"ש וכלל ביטוח שאיבדו כל אחת כ-0.9%, וכן אלווריון, שנפרדה מ-1.7% לאחר ההודעה על פרישת המנכ"ל סלומינסקי.

גם במניות הקטנות, הנסחרות ברשימת ת"א 75 וביתר, נרשמת התאוששות אם כי במחזורים לא גבוהים. מדד ת"א 75 עלה ב-3.1%, ומדד היתר 30 קפץ ב-3.8% וקיזז חלק מהירידות החדות שנרשמו בו אתמול. בעליות בלטו אודיוקודס שטיפסה ב-5%, וכור, שתצטרף בתחילת יולי למעו"ף, ושעלתה היום ב-3.4%. מר התאוששה והוסיפה 7% ועלייה של 4.1% נרשמה במניית פטרוכימיים שירדה אתמול בשיעור דומה.

מניית מדקון טסה ב-20.4% במחזור ענק של 53 מיליון שקל, לאחר עסקת הענק במסגרתה נמכרה החברה התל אביבית תמורת 105 מיליון דולר לחברה אמריקאית. העסקה משקפת לחברה שווי הגבוה ב-30% ממחיר הסגירה אמש בבורסה המקומית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully