וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מגמה מעורבת בבורסה: המעו"ף איבד 0.6%

הרצל לקס

22.6.2005 / 17:17

עליות במניות הטכנולוגיה ות"א 75. גילת קפצה ב-3%. אלביט מערכות הוסיפה 2.6% ותדיראן קשר זינקה ב-5%

לאחר שאתמול נבלמו הירידות בשוקי המניות והאג"ח, במקביל לבלימת הפיחות בשוק המט"ח, התקיים היום מסחר תנודתי שבסיומו רשמו רוב המניות המובילות בשוק ירידות שערים. מדד המעו"ף, שפתח בעלייה של 0.5%, נסגר בירידה של 0.6% לרמה של 660.25 נקודות. זאת, על רקע פעילות שחקני המעו"ף, המתארגנים לפקיעת אופציות המעו"ף מחר.

מנגד, רשמו המדדים של המניות הקטנות יותר בבורסה עליות שערים. ת"א 100 נותר ללא שינוי ונקבע על 672.47 נקודות, בעיקר בשל עלייה של 1.1% במדד ת"א 75; התל טק עלה גם הוא ב-1.1%. מחזור המסחר הוסיף להיות גבוה והסתכם בכ-1.3 מיליארד שקל.

בשוק המט"ח המשיך היום הדולר להיחלש, ושערו היציג נקבע בירידה של 0.5%' על 4.517 שקלים - עובדה שתומכת במגמה החיובית בשוק המניות. בשוק האג"ח נרשמו גם היום עליות שערים. האג"ח השקליות מסוג שחר רשמו עליות קלות מאוד, ואילו באפיק הצמוד נרשמות עליות של כ-0.2%.

בשוק ההון מעריכים כי לעת עתה' התיקון מטה, האלים והמהיר יחסית, של השווקים - שלווה בתנועת כספים הפוכה מצד משקיעים זרים וקרנות נאמנות לכיוון הדולר - נבלם. אולם, עדיין קיים חשש מהשלכות תוכנית ההתנתקות שמועדה קרב והולך, בייחוד על רקע התפרצות האלימות והטרור לאחרונה, בשטחי יש"ע. מריל לינץ' יצא היום בסקירה מרגיעה על המצב, וקבע כי, "הירידות האחרונות הן מימוש רווחים טבעי. שום דבר לא השתנה לרעה בתנאי היסוד של המשק הישראלי".

"צריך לשים לב גם למחזורי המסחר", אומר הבוקר פעיל באחת מחברות הברוקרים המובילות. "הירידה הגדולה של יום שני התרחשה במחזור שיא של 2 מיליארד שקל. אתמול נרשם תיקון במחזור של כמיליארד שקל, וכדי שהאופטימיות תחזור לפעילים, צריך שהעליות יתרחשו גם הן במחזורים גבוהים", ציין. את רוב העניין מחר, תרכז מטבע הדברים פקיעת האופציות, ובשוק ממתינים לראות האם היא תעבור ב"שלום" ובלי זעזועים.

אתמול רשמו רוב המניות שסבלו בשבוע האחרון ממכירות של זרים התאוששות מרשימה, וגם היום נסחרו רוב המניות האלו במגמה חיובית, אולם במסגרת היפוך המגמה השלילי במעו"ף סיימו רובן בירידות. לאומי, איבדה 1.1%, ומניית הפועלים, סיימה בירידה של 0.5%. בזק איבדה 1.2%.

אלביט מערכות הודיעה היום כי היא מוותרת על הניסיון לרכוש את אלישרא דרך קופת המזומנים של תדיראן קשר - בה היא מחזיקה ב-21% בעקבות עיסקת כור - וכי תרכוש כנראה בעצמה את אלשירא. בתגובה לידיעה, עלתה מניית אלביט ב-2.6% ואילו תדיראן קשר, שמנהליה ובעלי מניות המיעוט שבה התנגדו לרכישת אלישרא דרכה, קפצה ב-5%.

מניות הכימייה נסחרו במגמה חיובית. כי"ל טיפסה ב-0.3% ומכתשים אגן, שסבלה מתחילת החודש ירידות רצופות, עלתה ב-2.4%. טבע הגיבה לפער חיובי של 1% בעלייה קלה מאוד של 0.1%, ונייס סגרה את רוב הארביטראז' בקפיצה של 3%. ליפמן, שתיכנס למעו"ף בראשית יולי, הוסיפה 1.6%.

עוד בלטה בעליות, מניית גילת, שקפצה ב-2.9%, על רקע מכירת השליטה בחברה לקרן ההשקעות יורק ואיש העסקים מאיר שמיר, לפי מחיר של 6.5 דולרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully