וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג נחלש ל-4.517 שקלים

טל לוי

22.6.2005 / 16:02

סגנית מנהל מחלקת המסחר בבנק הפועלים: "השוק נרגע מהפאניקה שהיתה אתמול סביב הדולר". היורו היציג ירד ל-5.471 שקלים


התחזקות השקל ורגיעה יחסית במסחר איפיינו היום את שוק המט"ח. הדולר, שנסחר אתמול בתנודתיות, פתח בירידה ושערו היציג נקבע על 4.517 שקלים - ירידה של 0.485% לעומת היציג הקודם או 0.1% לעומת שער הסגירה אתמול. היורו נחלש היום ב-0.6% לעומת שער הסגירה אתמול (או 0.328% לעומת היציג) ושערו היציג נקבע היום על 5.471 שקלים.

כללית, נראה שהשקל התחזק בכל החזיתות: הליש"ט הבריטית נחלשה ב-0.36% ושערה היציג נקבע על 8.23 שקלים. בסך הכל התחזק נחלש סל המטבעות ב-0.419% ושערו היציג נקבע על 5.5059 שקלים. בעולם, נסחר הדולר תמורת 1.2109 דולר ליורו.

סגנית מנהל מחלקת המסחר בבנק הפועלים, מיכל רוטלוי, הסבירה היום בבוקר כי "השוק פתח אתמול בפאניקה מסוימת של קונים שהעלו את הדולר באחוז שלם בשעות הבוקר לרמה של 4.57 שקלים. בהמשך החלו להגיע מוכרים בשוק, שביקשו לממש את השקעתם והדולר סיים את יום המסחר ברמה של 4.52 שקלים".

רוטלוי אמרה כי המסחר בדולר הקיף את כל המגזרים: הציבור באמצעות קרנות מט"ח, משקיעים מוסדיים וכן בנקים מקומיים וזרים. "ואולם", היא אומרת, "הזרים תפסו אתמול נתח קטן יחסית ורוב המסחר התבצע בידי השוק המקומי".

היא גם ציינה כי מסתמנת רגיעה של המטבע האמריקאי בעולם: "הטריגר הראשוני להתחזקות הדולר בישראל נבע מהתחזקותו בעולם. בהמשך, צבר המטבע מומנטום עצמאי ונסחר אצלנו במנותק מהמגמה העולמית. כרגע השוק רגוע והוא ממתין להתפתחויות חדשות".

בסוף השבוע האחרון נכשלה ועידת ראשי המדינות באירופה בנושא סובסידיות לחקלאות וחלוקת התקציב, אך הדבר לא הוריד את המטבע האירופי. "נראה שכשלון הוועידה כבר גולם במטבע כך שהוא היה צפוי מראש ולכן לא השפיע על היורו", מסבירה רוטלוי.

בנוגע למצב הפוליטי וההתנתקות, מסבירה רוטלוי כי, "השוק מכיר בנושא ההתנתקות ואף מצפה לאי יציבות פוליטית מסוימת לאחריה. השאלה היחידה היא עד כמה ההתנתקות תהיה קשה ועד כמה תתערער היציבות בארץ לאחר מכן ולשם כך עלינו להמתין להמשך ההתפתחויות".

בבוקר, אמרה רוטלוי כי קשה לדעת מה צופן היום: "כרגע השוק רגוע והוא בעמדת המתנה לכניסת נתונים חדשים למערכת, אם כי קיימת רמת תמיכה פסיכולוגית בשער של 4.50 שקלים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully