וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כבל: לדחות את הבחירות לראשות העבודה בשל אחוז גבוה של טפסים פסולים במיפקד

מזל מועלם

23.6.2005 / 17:54

"האחוז הגבוה של טפסים פסולים שהתגלה מחייב בדיקה קפדנית של כל טופסי המיפקד", אמר מזכ"ל מפלגת העבודה עם פרסום מסקנות הבדיקה המדגמית שנעשתה בטופסי ההתפקדותמאת מזל מועלם, יהונתן ליס ושירות "הארץ"
מזכ"ל מפלגת העבודה, איתן כבל, קרא היום לדחות את הבחירות המקדימות לראשות המפלגה כדי לבצע בדיקה של כל טופסי המיפקד. "האחוז הגבוה של טפסים פסולים שהתגלה במדגם מחייב בדיקה קפדנית של כל טופסי המיפקד ללא יוצא מן הכלל, וזיהוי ודאי של כל הטפסים הפסולים לשם הוצאתם מספר הבוחרים", אמר כבל עם פרסום מסקנות הבדיקה המדגמית שנעשתה בטופסי ההתפקדות למפלגה."ממצאי הדו"ח ברורים, ומצביעים על היקף חריג של טופסי מיפקד פסולים לחלוטין", אמר כבל על ממצאים שהעלתה הוועדה בראשות השופטת בדימוס, שרה פריש.
השופטת פריש אמרה היום כי הבדיקה העלתה "תופעה קשה ומצערת" של קבלנות קולות בניגוד לתקנון המפלגה. "מהבדיקה עולה מסקנה אחת: אחוז גבוה מטופסי המיפקד שנבדקו, נמצאו בלתי כשירים".עוד אמרה פריש, כי "התוצאות שהתגלו חוצות סקטורים. אין לראות בקבוצה זו או אחרת באוכלוסייה כזאת המזוהה עם מעשים בלתי חוקיים במיפקד".יו"ר מפלגת העבודה, השר שמעון פרס, הצטרף הבוקר לקוראים לדחות את הפריימריס לראשות המפלגה והודיע כי הוא מתכוון לכנס את מרכז המפלגה ביום ראשון הקרוב כדי לדון בדחיית הפריימריס בשבועיים ובזיופים שהתגלו לכאורה במיפקד החברים. "אני לא רוצה שייווצר רושם שיש משהו לא תקין. הצדק צריך להיראות. עלינו לשמור על ניקיון המפלגה, ולכן יש לבצע בדיקה קפדנית", אמר.ביחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה לא הצטברו עד כה ראיות לזיוף המוני במיפקד מפלגת העבודה - כך אמרו אתמול מקורות במשטרה. לדברי המקורות, רק עשרות בודדות מטופסי ההתפקדות למפלגה, שהועברו ליחידה הארצית לחקירות הונאה בשבועות האחרונים, חשודים כמזוייפים. במשטרה הדגישו אתמול שלפי שעה אין חשד למעורבות של המתמודדים על ראשות המפלגה בזיוף המיפקד. על סמך הממצאים שנאספו עד כה, העריכו המקורות, לא צפויה חקירה נגד בכירי מפלגת העבודה בחשד לזיוף המיפקד.בנוסף, פנו אתמול נציגי היחידה הארצית לחקירות הונאה לכבל בדרישה להעביר אליהם את פרטיהם של כ-30 מתושבי הכפר כבול, שעל פי פרסומים בתקשורת הוכנסו לספר הבוחרים של המפלגה למרות שלא התפקדו. במהלך היום גם העביר עו"ד חיים כהן ממטה ברק לכבל ממצאי בדיקה עצמאית שנעשתה במטה, ולפיה קיים חשד לזיופים בקנה מידה גדול של מאות רבות של טפסים, בכלל זה מתפקדים שמשהו שילם במקומם.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully