וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צניחה חופשית בבורסה

הרצל לקס

26.6.2005 / 16:50

המעו"ף איבד 2.3% וירד ל-635 נקודות - השלים ירידה של כ-6.5% מתחילת יוני. הפועלים נפלה ב-3.7% וכי"ל ירדה 3.3%

שוק המניות של תל אביב פתח גם את שבוע המסחר הזה בירידות שערים, כהמשך למגמה השלילית החזקה המאפיינת את המסחר בחודש יוני. מדד המעו"ף איבד 2.2% לרמה של 634.97 נקודות, והשלים בכך נפילה של יותר מ-6.5% מתחילת החודש, ושל 8% מהשיא ההיסטורי שהושג במאי. גם ת"א 100 נחלש ב-2.3% ל-647.76 נקודות והתל טק נפל ב-2.1%. המחזור שוב היה גדול מאוד הסתכם ביותר מ-1.1 מיליארד שקל.

הירידות בשבועיים האחרונים קשורות בעיקר לחששות האופפים את תוכנית ההתנתקות, יישומה והמצב באזור לאחריה. היום סובל שוק המניות בנוסף גם מהאווירה השלילית בסוף השבוע בוול סטריט, שם ירדו המדדים המובילים בכ-1%. הירידות בוול סטריט קשורות בעיקר לעלייה החדה במחיר הנפט, שנושק מלמטה לרמת 60 דולר לחבית.

פעילים בשוק העריכו הבוקר כי פרט לכל הגורמים הללו, שכבר דיכאו את מדד המעו"ף אל מתחת ל-650 נקודות בשבוע שעבר, צפוי השוק לסבול היום מלחץ שלילי נוסף כתוצאה מהבחירות באיראן. בבחירות שנערכו ביום שישי זכה מועמד השמרנים, מחמוד אחמדינג'אד, ברוב מכריע. בחירת מועמד השמרנים מעוררת חששות מהקשחת הקו האיראני מול ארה"ב, במיוחד בנושא מימוש התוכנית הגרעינית של איראן.

הירידות בשוק המניות, שנרשמות כמעט בכל המניות הנסחרות בבורסה, לוו גם בירידות בשוק האג"ח ובהתחזקות של הדולר במסגרת המסחר באופציות השקל-דולר. המסחר באופציות משקף שער של 4.545 שקלים לדולר, ב-0.2% מעל היציג של יום שישי. בשוק האג"ח נרשמו ירידות של עד 0.7% באיגרות השקליות מסוג שחר ועד 0.5% בצמודי המדד לטווח ארוך.

יחידות ההשתתפות של שותפות חיפושי הנפט גבעות עולם קרסו ב-20% במחזור של 5 מיליון שקל לאחר הודעת החברה על כשל בצינור הקידוח באתר "מגד".

רוב המניות הכבדות של תל אביב ממשיכות בגל הירידות שאיפיין אותן בשבוע שעבר ורושמות ירידות חדות. למעשה, כל מניות ת"א 100 פרט לשלוש רושמות כעת ירידות שערים. כי"ל נפלה ב-3.3% במחזור של כ-75 מיליון שקל ומכתשים אגן איבדה 2.3%. אפריקה ישראל, שפתחה את החודש במסע עליות, ירדה בעוד 4.7% ובזק נחלשה ב-1.7% לשווי של מתחת ל-2.9 מיליארד דולר - ב-10% מתחת לשווי בו נמכרה השליטה לקבוצת אייפקס-סבן. לאומי ירדה ב-1% והפועלים צנחה ב-3.7% כאשר שתי המניות הללו מרכזות מחזורי מסחר של כ-90 מיליון שקל כל אחת.

המניות הדואליות פתחו כמעט כולן בפערים שליליים עקב הירידות בוול סטריט. טבע, שפתחה בפער שלילי של 0.4% לאחר ירידה דומה ביום שישי בוול סטריט, סיימה בירידה של 1.8%. ברקע הירידה עומדת הידיעה כי טבע הגישה הצעת רכש לחברת התרופות השלישית בגודלה בגרמניה, שטאדה, וזאת לפי שווי של 2.4 מיליארד דולר.

אודיוקודס הגיבה לפער שלילי של כ-7% בירידה של 5.7% ואורכית נפלה ב-5.8%, בעקבות פער שלילי של כ-4%. מניות דואליות נוספות שסובלות היום מנפילות הן אלביט הדמיה, שאיבדה 5.7% והשלימה נפילה של כ-20% מתחילת החודש, וכן ליפמן, שתיכנס בראשית יולי למדד המעו"ף ושאיבדה היום כ-3.5% משווייה. מנגד נהנתה אלווריון מפער חיובי של 6.2% והמניה סיימה בעלייה של 4.4%.

חוץ מאלווריון, הצליחו מספר מניות בודדות לרשום היום עליות שערים. ביניהן בלטו פרטנר שהוסיפה 0.5%, ומניית אפק, המחזיקה בשליטה בחברת הביוטק M.E.T שקפצה ב-5.4% לאחר שהחברה הבת עברה בהצלחה את השלב הקליני של הניסוי בפיתוח הרפואי של החברה המיועד לטיפול במחלות עיניים.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully