וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר נפל ב-1.6% מול היורו בעקבות ביקורת של היצרנים בארה"ב על מדיניות הדולר החזק

סוכנויות הידיעות

14.6.2001 / 21:29

היורו נסחר ב-86.12 סנט; מול הין שערו של הדולר 121.46 ין; החולשה הכלכלית בארה"ב מכרסמת בכוחו של הדולר

מאת רונן סרברניק

הדולר נפל היום לרמתו הנמוכה ביותר ב-3 השבועות האחרונים מול היורו, לאחר שהאיגוד הלאומי של יצרנים בארה"ב הודיע על כוונתו ללחוץ על הנשיא בוש לחזור בו מהתמיכה במדיניות הדולר החזק.

לדבריהם, פוגעת מדיניות זו בכוח התחרות של יצואנים בארה"ב. היורו התחזק מול הדולר ב-1.6% לרמה של 86.12 סנט, לאחר שנפל היום מתחת ל-85 סנט. מול הין נסחר הדולר עתה ב-121.46 ין.

למרות שדולר חזק מסייע בהגבלת הלחצים האינפלציוניים ע"י הורדת מחירי היבוא, פוגע חוזקו ביצרנים אשר נאלצים להוריד את מחירי תוצרתם מעבר לים. כמו כן, דולר חזק פוגע ברווחיהם בשווקים הזרים, כאשר אלו מתורגמים בחזרה לדולרים.

דו"ח הבנק הפדרלי על מצב הכלכלה בארה"ב, הספר הבז', שפורסם אתמול והראה ירידה קלה בהיקף הפעילות במשק האמריקאי בחודשים אפריל ומאי, תרם לחולשת הדולר. השפעה דומה על הדולר היתה לנתוני המכירות הקמעוניות לחודש מאי, שפורסמו אמש וסיפקו אינדיקציה נוספת להאטה בפעילות הכלכלית בארה"ב.

הדולר גם נפל לעומת הין לרמה של 121.4 ין לדולר, לעומת 122.12 ין לדולר אתמול. זהו היום הראשון השבוע בו עולה הין מול הדולר, אך עדיין קיים החשש כי הבנק המרכזי של יפאן מתכוון להזרים כספים נוספים למערכת הבנקאית, ובכך יביא לירידה נוספת בערך הדולר.

גורם נוסף שהוביל לכיוון החיובי ביורו הוא המגמה המתגבשת בלונדון להביא לאימוץ מהיר של המטבע. טוני בלייר, שנבחר מחדש לראשות ממשלת בריטניה, צפוי להתחיל במסע לקידום הידוק קשרי בריטניה עם האיחוד האירופי על ידי אימוץ היורו. למרות מגמה זו, הליש"ט - שאיבדה גובה בשבועות האחרונים - התחזקה לשער של 1.40 דולרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully