וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רה"מ מחפש מועמד לתפקיד המשנה לנגיד במקום סוקולר

הארץ

15.6.2001 / 8:49

היום אמורה פרקליטות המדינה להודיע לבג"ץ כי מינוי משנה לנגיד ייעשה בתוך זמן קצר; בתשובת המדינה לבג"ץ לא יצוין שמו של המועמד לתפקיד

מאת מוטי בסוק

רה"מ, אריאל שרון, מחפש מועמד מתאים לתפקיד המשנה לנגיד בנק ישראל. היום אמור היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, להודיע לבג"ץ שהממשלה מתכוונת למנות בקרוב משנה לנגיד, על פי החוק.

חוק בנק ישראל מחייב את הממשלה למנות משנה לנגיד. עם זאת, מ-1986 ועד 2000, בתקופת הנגידים מיכאל ברונו ויעקב פרנקל, הממשלה לא הקפידה על קיום החוק. עם מינויו של הנגיד הנוכחי, ד"ר דוד קליין, הפנה רובינשטיין את תשומת ליבם של חברי הממשלה לחוק.

על שולחן ביהמ"ש העליון מונח בג"ץ של שני משפטנים בעניין זה. רה"מ הקודם אהוד ברק, ושר האוצר בייגה שוחט, קיבלו בשלהי כהונתה של הממשלה הקודמת את המלצתו של הנגיד קליין, למנות את ראש המחלקה המוניטרית בבנק ישראל, מאיר סוקולר, למשנה לנגיד.

רובינשטיין עצר את המינוי, בטענה כי ממשלת ברק עומדת לסיים את תפקידה, ויש להעביר את המינוי לממשלה שתחליף אותה.

היום אמורה פרקליטות המדינה להודיע לבג"ץ כי מינוי משנה לנגיד ייעשה בתוך זמן קצר. בתשובת המדינה לבג"ץ לא יצוין שמו של המועמד לתפקיד.

רה"מ ערך באחרונה התייעצויות פנימיות במשרדו, בעניין המשנה לנגיד. נודע כי שרון אינו מתלהב ממועמדותו של סוקולר ומחפש מועמדים אחרים. גם ראש לשכתו של שרון, אורי שני, מעורב בחיפושים.

מקרובים לשרון הדגישו אתמול כי לא מדובר במינוי פוליטי. רה"מ מעונין במועמד ראוי, בעל שם, שיהיה מקובל בקהילה הכלכלית וגם על קליין. רה"מ כמעט שאינו מכיר את סוקולר.

מלשכת שר האוצר נמסר כי עניין המשנה לנגיד לא עלה עד כה בשיחות שהשר קיים עם הנגיד. מקורבים אומרים כי גם שר האוצר היה מעדיף מועמד עצמאי, שאיננו איש בנק ישראל.

קליין אמר אתמול כי מינוי משנה לנגיד מחייב את הממשלה בהתייעצות עמו; עד כה לא התייעצו עמו בעניין. קליין הדגיש כי המלצתו לממשלת ברק למנות את מאיר סוקולר, בעינה עומדת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully