וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גלעד: הרכישות של אליהו לא ישנו את האסטרטגיה בהפרטת לאומי

הארץ

15.6.2001 / 9:10

החשב הכללי באוצר: "הליך המכרז מכוון אך ורק לגופים אסטרטגיים בנקאיים ובינלאומיים. המכרז לא ייפתח לגופים מקומיים"

מאת עמית שרביט

"האוצר לא ישנה את האסטרטגיה של מכירת גרעין השליטה בבנק לאומי" - כך אמר אתמול החשב הכללי באוצר, ניר גלעד. "הליך המכרז מכוון אך ורק לגופים אסטרטגיים בנקאיים ובינלאומיים. המכרז לא ייפתח לגופים מקומיים. המדינה כמוכרת רשאית לבחור את המתמודדים לפי ראות עיניה".

גלעד התייחס להתבטאויות האחרונות של שלמה אליהו, המחזיק בכ-7% ממניות הבנק. אליהו אמר כי הוא רואה עצמו כמועמד פוטנציאלי להתמודד במכרז, שבו תמכור המדינה את אחזקותיה (42%) בבנק.

גלעד אמר עוד כי ההפרטה היא אמצעי ולא מטרה: "מטרות מכירת השליטה הוגדרו בוועדת גל (שבחנה חלופות להפרטת לאומי - ע"ש): הגדלת התחרות בשוק הבנקאות המקומי, והכנסת גורם בינלאומי עתיר ניסיון, בעל קשרים בשוק העולמי, שיכניס ערכים חדשים בתחום הניהול. מטרה נוספת של ראשי האוצר היא ביצוע התהליך בצורה המהירה ביותר". גלעד אינו חושש מתביעה של בעלי העניין, אליהו (7%) ומגדל (המחזיקה ב-8.7%), שכן השיטה של קביעת קריטריונים עמדה במבחן בג"ץ בעבר.

חברת נכסים מ.י, שמנהלת את ההליך, עשויה להודיע על סיום הכנת המכרז בעוד כחודש. משרד האוצר יבצע הערכת שווי לבנק, ויקבע מחיר מינימום למכירת גרעין השליטה, 42% ממניות הבנק, המוחזק בידי המדינה. האוצר מקווה להשלים את הליך המכירה עד סוף 2001. התמורה ממכירת השליטה בלאומי מוערכת ביותר מ-5 מיליארד שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully