וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מדינת ישראל תמכור את אחזקותיה בשקם נדל"ן ותגייס כ-19 מיליון שקל

אילן מוסנאים

17.6.2001 / 9:44

שישה שבועות אחרי שמכרה את אחזקותיה בחברת השקם, מפרסמת היום המדינה מכרז למכירת האחזקות בחברה הבת; שקם נדל"ן נסחרת בשווי 82 מיליון שקל

שישה שבועות אחרי שמכרה למשפחת זלקינד ולאיש העסקים יהודה שנהב את אחזקותיה במניות השקם , מפרסמת הבוקר המדינה מכרז למכירת מניות שקם נדל"ן שברשותה - 23.56%.

במכרז שפירסמה המדינה בעיתוני הבוקר, היא מציעה למכירה שלוש חבילות מניות, שכל אחת מהן תכלול 226.2 אלף מניות - או 7.85% מהון המניות של שקם נדל"ן - שנסחרת בתל אביב לפי שווי של כ-80 מיליון שקל.

מניית שקם נדל"ן נסחרת הבוקר (לפני הפתיחה), במחיר של 28.5 שקל, כך שנראה שהרוכשים יצטרכו לשלם סכום שינוע סביב רמה של 6.4 מיליון שקל עבור כל חבילה, ובסך הכל המדינה תגייס (בהנחה שהמחירים שיוגשו במכרז יהיו דומים למחיר המניה בבורסה), כ-19 מיליון שקל.

עם זאת יש לציין כי במכרז למכירת מניות השקם, קיבלה המדינה עבור מניותיה מחיר שהיה גבוה מהמחיר בו נסחרו המניות בבורסה, כך שקיימת אפשרות סבירה שהסכום שיזרום אל קופת המדינה יהיה גבוה מהסכום לעיל.

התפתחות מעניינת נוספת בקבוצת השקם, היא הידיעה שמפרסם הבוקר עיתון "מעריב", לפיה בכוונת משפחת זלקינד, שמחזיקה ב-87% ממניות השקם (אחרי שרכשה את החלק הארי של המניות של יהודה שנהב), להגיש הצעת רכש למניות השקם שבידי הציבור ולמחוק את החברה מהמסחר בתל אביב.

שקם נדל"ן, עוסקת בניהול נכסים מניבים, ייזום ופיתוח זכויות במקרקעין שבבעלותה וכן השכרה ומכירה של מרכזי מסחר ומשרדים בישראל ואיתור וייזום עסקות נדל"ן בארץ ובחו"ל.

בבעלות החברה, שהשלימה לפני כחודשיים גיוס של 11 מיליון שקל באמצעות הנפקת זכויות, מצויים 10 נכסים מניבים הפזורים במקומות שונים בארץ ומושכרים לשוכרים שונים, העיקריים שבהם - רשת גאלרי, שופרסל ושקם.

ברבעון הראשון של 2001, דיווחה החברה, שאף היא נמצאת בשליטת משפחת זלקינד (כ-57%) על הפסד של 369 אלף שקל, במחזור הכנסות של 3 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully